Що в Маріуполі залишилось від будинку Тарути, - ФОТО, ВІДЕООфісні приміщення компанії «Азовінтекс» були архітектурною родзинкою Старого Маріуполя. Зараз вони зруйновані та пограбовані.

Комплекс будинків, які зараз належать Сергію Таруті, відомому в Україні політику, підприємцю, депутату Верховної Ради, був побудований у другій половині 19 сторіччя маріупольським купцем Абрамом Трегубовим.

Це була заможна людина, яка володіла в Маріуполі паровим млином і трьома великими будинками.

Але після революції все майно у підприємця «молода республіка» відібрала.

Спочатку в цих прекрасних будівлях розташовувалась дитяча поліклініка, станція крові. Певний час радянська влада розміщувала там відділок ЧК, там катували людей. І дуже тривалий час ці будівлі викликали жах у людей.

Що в Маріуполі залишилось від будинку Тарути, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Після розвалу Радянського Союзу ці будинки були приватизовані і дістались у власність Сергію Таруті.

Казали, що приватизація відбувалась непрозоро. Але в 90-і, на уламках СРСР багато чого пішло по руках за безцінь.

Тим не менш, новий власник доклав чимало зусиль і грошей, щоб реконструювати будинки.

На початку 2000-х їх було внесено в перелік пам’яток архітектури місцевого значення.

Сергій Тарута завершив реконструкцію в 2012 році. Він реконструював два будинки з комплексу Трегубова – той, що виходить на проспект Миру та будинок з баштою.

Що в Маріуполі залишилось від будинку Тарути, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2Що в Маріуполі залишилось від будинку Тарути, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

Третій будинок, який виходить на проспект Миру, не історичний – це новобудова, яка була дуже вдало стилізована під архітектуру 19 сторіччя.

Треба сказати, що два реконструйовані будинки були дуже дорого облаштовані. Всередині стіни були обкладені панелями з червоного дерева, білий мармур на підлозі. Дуже багато коштовних речей, шкіряна мебель.

Ми не знаємо, чи вдалось власнику евакуювати найцінніші речі, але те, що туди навідувались мародери, - це точно. Бо в умовах окупації охорона, яка залишалась в будівлі, вже не могла впоратись з захистом приватного майна.

В середині березня в будинок були прямі влучання снарядів.

Ну а зараз він виглядає ось так. Напівзруйнований, у дворі – кипа сміття, будівельні залишки.

Красивих кованих воріт більше немає. Двір зруйнований. Газони загинули разом з будинком та прекрасними рослинами.

Що в Маріуполі залишилось від будинку Тарути, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

І маріупольцям залишається тільки пригадувати, яким прекрасним був цій будинок після реконструкції. І особливо – на новий рік. Бо брати Сергій та Олександр Тарути не шкодували грошей на новорічну ілюмінацію.

Що в Маріуполі залишилось від будинку Тарути, - ФОТО, ВІДЕО, фото-5

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW