Чергові жахливі знахідки на Одещині: італійські та німецькі науковці долучаться до розслідування причин загибелі дельфінів, - ФОТОБіля узбережжя Одещини знову знайшлих мертвих дельфінів. Біологи вважають, що загибель морських мешканців пов'язана з дією гідролокаторів, які використовують російські військові кораблі у Чорному морі. Одеська прокуратура відкрила кримінальне провадження за даним фактом. До розслідування причин загибелі дельфінів долучаться науковці Італії та Німеччини.

Про це повідомляє кореспондент 048.ua з посиланням на еколога Івана Русєва та пресслужбу Одеської обласної прокуратури.

За словами еколога і співробітника національного парку "Тузлівські лимани" Івана Русєва, чергового мертвого дельфіна-білобочку знайшли на 29 км піщаного пересипу на території національного парку. А за межами "Тузлівських лиманів" на пляж викинуло ще двох загиблих тварин - білобочку та невизначеного китоподібного.

Еколог припускає, що тварини гинуть внаслідок використання гідролокаторів, які створюють потужні звукові хвилі, що негативно впливають на здоров'я тварин.

"Дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації, вони отримують потужну акустичну травму. Таке шалене навантаження чорноморського середовища гідролокаторами, привело до масової загибелі дельфінів" - підкреслив еколог.

Напередодні чергових жахливих знахідок Одеська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження через масову загибель дельфінів у Чорному морі внаслідок збройної агресії РФ.

"Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом масового знищення об’єктів тваринного світу", - йдеться у повідомленні від 7 вересня поточного року. 

За сприяння прокуратури були проведені огляди та розтини китоподібних – морських свиней і звичайних білобочок, знайдених мертвими на узбережжях Одещини. Під час розтину тварин спеціалісти відібрали проби органів та тканин для подальшого лабораторного дослідження патологій з метою встановлення причин загибелі морських ссавців.

Відібрані зразки досліджуватимуть у Падуанському університеті в Італії. Окреме дослідження структур внутрішнього вуха ссавців проведуть у Ганноверському університеті в Німеччині.

Також прокуратура готує запити про надання міжнародної правової допомоги до Республіки Болгарія, Турецької Республіки та Румунії щодо встановлення аналогічних випадків загибелі дельфінів.

Наразі триває розслідування у рамках відкритого кримінального проводжання за статею 441 КК України - екоцид.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW