Експерти прогнозують цьогоріч один із найскладніших опалювальних сезонів за всю історію незалежності. Підготовка до нього в умовах війни потребує особливої увагиХмельниччина на 98% підготовлена до осінньо-зимового періоду 2022/2023 року, житловий фонд готовий на 95%.
Про це повідомив начальник обласної державної адміністрації Сергій Гамалій.
За його словами, на підприємствах житлово-комунального господарства створюють диспетчерські служби, формують аварійні бригади, які будуть оснащені необхідними інструментами, електро- та газозварювальними апаратами, насосами для відкачування води, засобами захисту та спеціалізованою технікою.
“Для оперативного реагування на аварійні ситуації, ліквідації та усунення їх наслідків ми рекомендували головам територіальних громад:
- переглянути та оновити обсяги матеріального резерву (паливно-мастильних матеріалів, труби, генератори, газозварювальне обладнання) для того, щоб область була цілком готова до будь-яких викликів;
- передбачити оптимальні варіанти переходу котелень на альтернативні види палива (дрова, пелети, вугілля, щепа тощо) для зменшення споживання природного газу;
- на випадок знеструмлення об’єктів, які надають комунальні послуги (тепло-, водопостачання) передбачити наявність альтернативних джерел електричного струму – генераторів”, – інформував Сергій Гамалій.
На випадок сильних холодів громади уже почали визначати стаціонарні пункти обігріву, аби запобігти переохолодженню, передовсім людей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Наприклад, на Ізяславщині міський голова своїм розпорядженням затвердив адреси таких пунктів обігріву, які діятимуть протягом зими: