ЗСУ звільнили понад 30 населених пунктів на Харківщині – ISW, - КАРТАПрезидент України Володимир Зеленський та Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявили, що Збройні сили України звільнили понад 30 населених пунктів та тисячу квадратних кілометрів на Харківщині у період з 1 по 8 вересня. Проте вже 9 вересня українські підрозділи вийшли на південні околиці Куп'янська та узбережжя річки Оскіл, роблять висновок аналітики Інституту вивчення війни (ISW) на основі численних знімків з місця подій.

Як пише "Дзеркало тижня", в мережі з'явилися зображення з геолокацією, які підтверджують просування українських сил до південних околиць Куп'янська по трасі Р79. Тоді як російські джерела повідомляють про танкові бої в даному районі. Щобільше, вони публікують інформацію про те, що підрозділи ЗСУ в районі села Сенькове вийшли на західний берег річки Оскіл та дісталися трасою R79 до північної околиці села Гороховатка, що у 20 км від Ізюма.

ЗСУ звільнили понад 30 населених пунктів на Харківщині – ISW, - КАРТА, фото-1

Також українська артилерія, ймовірно, пошкодила Куп'янський міст через Оскіл, таким чином знижуючи можливості російських сил перекидати підкріплення та боєприпаси для оборони міста.

Деокупація Куп'янську та взяття під вогневий контроль основних транспортних маршрутів у напрямку Ізюма, може порушити російську логістику та підірвати бойову спроможність окупаційних сил на півдні Харківської області. В російських джерелах висловлюють стурбованість тим, що ЗСУ мають намір або затиснути війська РФ в Лимані, щоб вони не могли надіслати підкріплення в Ізюм, або захопити Лиман і наступати з південного сходу на Ізюмщину.

У зв'язку з активністю українських сил на Харківщині, військове командування рф, імовірно, перекидає підкріплення з Луганщини. Також вживаються заходи з "евакуації" цивільного населення з Великого Бурлука, Куп'янська та Ізюма. 

Поки що лишаються непідтвердженими відомості щодо просування українських сил у напрямку смт Великий Бурлук.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW