На Дніпропетровщині за війну від касетних снарядів загинуло 8 людей: мешканцям нагадали про небезпеку касетних боєприпасівЯкий вигляд мають смертельно небезпечні «знахідки» та як уникнути біди – розповів начальник сектору гуманітарного розмінування Головного управління ДСНС України в області Андрій Моторя.

Не торкайтеся підозрілих предметів на вулиці. Це може бути елемент касетного боєприпасу, що не здетонував.

«Ворог постійно обстрілює Дніпропетровщину касетними боєприпасами. На жаль, через необережне поводження з вибухонебезпечними предметами в області загинуло 8 людей. Найбільше – підірвалося на елементі від РСЗВ «Торнадо-С», – зазначив Андрій Моторя.

Він наголосив, що «касетники» підступні. Можуть не розірватися одразу після «прильоту»,а здетонувати протягом 48 годин. Цей час може змінюватися навіть в залежностівід температури повітря.

"Касети мають вигляд блискучих циліндрів. Можливо, для когось цікаві. Провокують, взяти в руки, щось відкрутити. Але це дуже небезпечно! Робити таке категорично заборонено», – підкреслив Андрій Моторя.

Фахівець закликав уважно дивитися під ноги. Не ходити до лісосмуг та інших місць, де можуть «ховатися» небезпечні боєприпаси. Якщо побачили підозрілий предмет – в жодному разі не торкатися, не кидати його, не підпалювати. Одразу зателефонувати 101 або 102. До приїзду піротехніків сповістити місцевих про небезпеку.

З початку війни рятувальники знешкодили у Дніпропетровській області понад 4,3 тис боєприпасів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW