Енергодар: через атаку з рашистських гвинтокрилів відключився 5-й енергоблок АЕСРосійські війська обстріляли Енергодар і територію Запорізької атомної електростанції в день візиту місії Міжнародного агентства з атомної енергії.

Про це повідомляють у Головному управлінні розвідки.

За даними українських розвідників, група російських ударних вертольотів К-52 завдала ударів по житлових кварталах міста. Також окупанти гатили з мінометів у безпосередній близькості до ЗАЕС і атомних реакторів.

«Сьогодні на ЗАЕС має розпочатись Місія Міжнародної агенції з атомної енергії на чолі з його головою Рафаелем Гроссі. Ранкові обстріли є частиною плану провокування місії, мета якого — створити потрібну кремлю картинку. Вочевидь, окупанти традиційно спробують звинуватити ЗСУ в обстрілах станції та мирних жителів», — вважають у ГУР.

В «Енергоатомі» заявили, що через мінометний обстріл росіян спрацював аварійний захист — відключився працюючий п'ятий енергоблок.

Крім того, снаряди пошкодили лінію резервного живлення власних потреб ЗАЕС-330 кВ. У перехідному режимі без електрики залишився непрацюючий другий енергоблок — там запустили дизель-генератори.

Про мінометний обстріл повідомляв також мер Енергодару Дмитро Орлов.

«З п'ятої години ранку не припиняються постійні мінометні обстріли міста. Чутно автоматні черги», — написав він.

За словами Орлова, уже відомо, що росіяни поцілили в кілька цивільних об'єктів. Є постраждалі. Інформацію щодо них наразі з'ясовують.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW