29 серпня християни східного обряду святкують третій Спас - Горіховий або ж його ще називають хлібним.
Редакція 0512.ua. розкаже більше про це свято та про його традиції.
Одного разу Ісус Христос вмився водою і витерся рушником, на якому залишився його божественний лик. Саме з нього згодом написали перші ікони Спаса Нерукотворного, а саме полотно зцілило від хвороби правителя Едеси, завдяки чому православ'я в цих місцях стало поширюватися швидше. Православні віруючі вважають, що Господа створив сам Всевишній, і він є символом Спаса Нерукотворного, тому цю подію потрібно почитати. Горіховий Спас - народна назва свята, що з'явилося через те, що в цю пору дозрівали горіхи, які слов'яни посилено збирали. Після збору їх потрібно було освятити в церкві, а потім використовувати для приготування страв.
Останню неділю серпня краще присвятити підготовкою до зими. Так, у Горіховий спас можна працювати, а от лінитись не слід. Також не можна сваритись та лаятись. Заздалегідь треба зібрати горіхи, аби посвятити їх в церкві. Також жінки робили спеціальні віники з ліщини, аби закінчити свято в лазні. Варто зробити і горіхову настоянку - для здоровʼя.
У храмі у цей день святять домушній хліб, який потім слід розділити між сімʼєю, а те, що залишилось віддати нужденним. Тоді у домі завжди буде достаток та здоров!я. До храму несли ще зерно, горіхи, горіхові гілки, яблкука та мед - як символи попередніх Спасів.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів