«Окупована спадщина» – у Чернівцях відбудеться виставка кам’яної вишиванки Нової КаховкиНапередодні Дня Незалежності у Чернівцях відбудеться виставка ам’яної вишиванки Нової Каховки.

На Соборній площі, поруч з пам’ятником, відбудеться виставка «Окупована спадщина». Вона присвячена кам’яній вишиванці Нової Каховки. На заході також проведуть майстерклас з ліпнини.

Відкриття виставки заплановане на 23 серпня, початок о 15:00. Виставка відбуватиметься на Соборній площі. Оглянути її можна буде до 31 серпня.

Мета заходу – привернути увагу до тимчасово окупованого міста та його неповторної архітектури.

Кам'яні вишиванки – символ Нової Каховки. Орнаменти на будівлях міста, попри спротив радянської влади, у 1950-х роках встиг створити митець Григорій Довженко. 

Коли зводили це місто, митець хотів прикрасити одноманітну радянську забудову українськими мотивами. Для цього Довженко вивчав український орнамент, зокрема той, який застосовували в козацьких вишивках. Це дозволило створити на Херсонщині доволі яскраве місто. Кам’яна вишиванка оздоблює приблизно 180 споруд Нової Каховки. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW