Олександр Ломако пояснив мету створення петиції до Президента ЗеленськогоЯк ми раніше писали, на сайті Президента України 15 липня була розміщена петиція на підтримку мера Чернігова Владислава Атрошенка. За 6 днів її підписали 6700 громадян України. Петиція створена секретарем Чернігівської міської ради Олександром Ломаком на фоні зростаючого напруження між Офісом Президента України і Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенко, а також на фоні чуток про можливе введення в нашому місті військової адміністрації та відсторонення міського голови від управління Черніговом.

Зазначимо, що у самому тексті петиції не йдеться про якісь конкретні вимоги до Президента, а її суть і стиль побудови мають більше форму певного звернення до Зеленського від громади міста. Тож, для чого сформована ця петиція, та яка перспектива її розгляду в разі набрання необхідної кількості голосів? Прокоментувати ці питання ми попросили автора петиції, секретаря міськради Олександра Ломака.

- Яка кінцева мета цієї петиції, автором якої ви є? Чого ви хочете досягти, якого результату?

- Наскільки нам відомо, рішення про створення військово-цивільної адміністрації та фактичне усунення міського голови Чернігова зараз готується. Згідно із законодавством останнє слово за Президентом, адже саме він підписує указ. Відповідно, моя мета - спільно з містянами донести інформацію, що таке рішення не сприймають мешканці Чернігова, що відстороненням міського голови Президент нашкодить нашому місту, країні та своєму іміджу в очах мешканців міста та місцевого самоврядування загалом.

- Як по закону процедурно має відреагувати на цю петицію Президент Зеленський, якщо вона отримає необхідну кількість голосів?

- Теоретично, має якось її прокоментувати. Я дуже хочу, щоб Чернігів був почутий центральною владою. Позиція нашої команди - зараз треба воювати з ворогом, а не чубитися всередині країни. Текст петиції дуже коректний. Там немає звинувачень чи вимог - є лише об’єктивні застереження. Хотілося б, щоб вони так само об‘єктивно були почуті, сприйняті та враховані.

- Якщо це буде якась формальна відписка у дусі того, що всі рішення Президентом будуть прийняті у відповідності до діючого законодавства, чи вартуватиме це зусиль по підготовці і просуванню цієї петиції?

- Повторюся, мета петиції - щоб позиція громади міста була почута. І це вартує зусиль. Ви можете побачити в коментарях в соцмережах, як багато людей пропонували виходити на вуличні акції протесту або їхати в столицю на підтримку Владислава Атрошенка. Петиція - це більш спокійний формат донести думку людей.

- В чому, на вашу думку, суть конфлікту між офісом Президента і діючим міським головою Чернігова? Як ви пояснюєте це собі, і як би ви пояснили це нашим читачам?

- У міського голови немає конфлікту з Офісом Президента. Він налаштований на конструктив. Але ми бачили останнім часом по відношенню до нього дивну поведінку, яку важко назвати конструктивною. Коли одні мери спокійно їдуть на презентацію концепції відновлення в Лугано, а міського голову Чернігова, який зазнав одних із найжахливіших руйнувань в країні, без пояснень не випускають. Потім звучить дивна заява, що «громади справляться без своїх мерів». Перед цим Владислав Атрошенко не зміг виїхати на підписання угоди про партнерство в Ржешов. І таких прикладів багато, що важко назвати конструктивною позицію. Тим більше, що від подібних нападок страждають перш за все містяни. Страждає місто. Для когось це політична гра, а для Чернігова – це доля тисяч людей. Вважаю, що держава має залучати всіх, хто налаштований на боротьбу з ворогом, об‘єднувати та використовувати цей потенціал для перемоги.

- Чи відома людина, яку гіпотетично можуть призначити головою військової адміністрації Чернігова? Хто це?

- Питання не у прізвищах. Питання в компетенції. Якщо в мера будь-якого міста забрати повноваження і передати військовому, тоді це повне суміщення несумісних задач. Коли військовий буде захищати Чернігівщину і одночасно, наприклад, лагодити дороги, то в нас не буде ані захисту, ані доріг. Кожен має займатися своєю справою.

Якщо ж говорити про оборону міста, то сьогодні у міського голови абсолютно робоча співпраця з військовими та ті задачі, які вони ставлять – виконуються.

* * *

На час публікації цього матеріалу на підтримку петиції було зібрано майже 7 тисяч голосів із 25 000 необхідних. Збір голосів триватиме ще 86 днів.

Для довідки: Згідно чинного законодавства інформація про початок розгляду електронної петиції оприлюднюється Адміністрацією Президента України на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України не пізніше як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на її підтримку. Сам розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. Офіційна відповідь на електронну петицію розміщується на сайті Президента України, а також надсилається у письмовому вигляді автору цієї петиції. Примітно, що займатися розглядом петиції буде Офіс Президента України.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW