Деталі переговорів у Стамбулі щодо експорту українського зернаВчора, 13 липня у Стамбулі пройшли переговори щодо "зернового коридору". Представники України, ООН, рф та Туреччини домовилися про деблокаду трьох українських портів. Кораблі будуть перевіряти турецькі військові. Деталі про відновлення експорту Україна планує обговорити з ООН найближчими днями.

Про це повідомляє редакція з посиланням на видання Wall Street Journal.

Сторони узгодили механізм експорту зерна. Його будуть вивозити з трьох портів у конвоях у супроводі українських кораблів. На маршрутах буде діяти режим припинення вогню.

Своєю чергою, Військово-морські сили Туреччини будуть перевіряти порожні судна, які будуть повертатися в Україну, оскільки росія побоюється "транспортування західної зброї морем". Також у Стамбулі ООН створить командно-контрольний центр для моніторингу рівня загрози для суден.

За інформацією WSJ, сторонам залишається узгодити технічні деталі, зокрема розмінування портів. Проте водночас джерела зазначають, що говорити про підписання домовленостей зарано. Адже найголовніше, що все ще потрібне - зелене світло від путіна.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW