Раніше на РФ припадав імпорт 40% вугілля і 40% нафти в Німеччину.
Після п'яти місяців повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну Німеччина заявила про те, що повністю припинить закуповувати у РФ нафту та вугілля.
Про це заявив заступник міністра фінансів Німеччини Йорг Кукіс, повідомляє Reuters.
Як йдеться у повідомленні, Німеччина повністю припинить закуповувати російське вугілля 1 серпня, а російську нафту – з 31 грудня.
"Кожен, хто знає історію нафтопроводу "Дружба", який вже був інструментом впливу СРСР на Східну Європу, розуміє, що позбутися цієї залежності – нетривіальна справа, але це те, чого ми досягнемо через кілька місяців", – заявив Кукіс.
Раніше на РФ припадав імпорт 40% вугілля і 40% нафти в Німеччину.
31 травня лідери Євросоюзу погодили шостий пакет санкцій проти Росії, в якому передбачено значне обмеження імпорту нафти з РФ.
24 червня з'явилася інформація про те, що через дефіциту газу Німеччина може зупинити його експорт в сусідні країни.
27 червня стало відомо, що лідери країн G7 близькі до встановлення обмеження цін на російську нафту.
Очікується, що в сьомому пакеті санкцій країни-члени Євросоюзу закриють наявні лазівки.
Станом на 11 липня 2022 року Росія, попри введені Заходом санкції, продовжувала отримувати великий прибуток від продажу нафти. Ставки мита збільшилися на 23% в період з червня по липень. Таким чином Росія з кожного проданого бареля заробляла на $1,42 більше, ніж місяць тому.
У зв'язку з цим приростом, РФ уникла падіння поставок сирої нафти на 15% за тиждень до 8 липня. Доходи Росії впали всього на $3 мільйони або на 2%.
13 липня 2022 року стало відомо про те, що РФ рекордними темпами збільшує поставки палива на Близький Схід
Росіяни розбомбили близько 20 нафтобаз на території України.
Крім того, був знищено єдиний великий нафтопереробний завод України в Кременчуці (Полтавська область).
Знищення нафтобаз і припинення поставок з Росії та Білорусі спровокувало гостру нестачу палива в Україні.
В Україні в останній тиждень квітня 2022 року почався дефіцит пального на АЗС. Станом на початок червня ситуація дещо покращилася, обмеження на відпуск палива пом'якшилися до 20-30 літрів в бак.
28 червня в профільному комітеті парламенту спрогнозували, що до кінця липня ліміти на відпуск палива на АЗС будуть підвищені або скасовані.