Іноземні судна прибули до портів України за зерном вперше з початку повномасштабного вторгнення



За попередні чотири доби вже 16 торговельних суден, які будуть перевозити українське зерно на зовнішні ринки, уже пройшли каналом гирла Бистре суднового ходу р. Дунай – Чорне море. Ще понад 90 суден чекають на рейді каналу Суліна своєї черги аби зайти саме в українські порти. Всього станом на 20:00 12 липня на рейді румунського каналу Суліна знаходилося 135 суден.

Про це повідомляє редакція з посиланням на Міністерство інфраструктури України.

Там зазначили, що прохід гирлом Бистре до українських Дунайських портів («Ізмаїл», «Рені» та «Усть-Дунайськ»), стало можливим два дні тому завдяки звільненню від російських військ острова Зміїний.

«Плануємо зберігати такий темп. Відновлення судноплавства цим каналом важливий крок, що також дозволить розвантажити рейд каналу Суліна та прискорити експорт зернових.

На жаль, наразі його пропускна здатність та організація роботи на цьому каналі дають можливість приймати лише чотири судна при необхідності щонайменше вісім суден на добу.

Паралельно з цим ми ведемо переговори з румунськими колегами та представниками Єврокомісії стосовно збільшення кількості проходжень через Сулінський канал.

За цих умов та наявності шляху через гирло Бистре ми очікуємо що протягом тижня скупчення суден на рейді буде ліквідоване та ми зможемо наростити щомісячний експорт зернових на 500 тис. тонн», – заявив Юрій Васьков, Заступник Міністра інфраструктури України.

На сьогодні через блокаду морських портів, на які до повномасштабного вторгнення припадало орієнтовно 80% експорту аграрної продукції України, вивезення продовольства відбувається виключно через Дунайські порти, залізничні та автомобільні пункти пропуску на західних кордонах.

Їх пропускної здатності наразі недостатньо для повноцінної заміни морських портів. Зокрема, в червні наявними логістичними маршрутами вдалося експортувати орієнтовно 2,5 млн тонн продукції, в той час як місячна потреба в експорті такої продукції становить 8 млн тонн.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW