"Хмельницькгаз Збут", що працює під брендом "ТВІЙ ГАЗЗБУТ", на 8 липня 2022 року повернув клієнтам-побутовим споживачам 485,47 тисячі гривень переплат та помилково сплачених у травні сум за спожитий природний газ.
У компанії наголошують, що роблять усе можливе, аби оперативно впоратися із наявною ситуацією.
Повернення коштів нині триває, тому ми перепрошуємо за незручності і дуже просимо наших клієнтів набратися терпіння. На жаль, воєнний стан та дії ГК "Нафтогаз України" уповільнюють процес повернення коштів, однак ми намагатимемося завершити його у стислі терміни, – говорить директор ТОВ "Хмельницькгаз Збут" Андрій Левицький.
Зміна постачальника для побутових споживачів "Хмельницькгаз Збуту" відбулася у червні, хоч офіційною датою зміни постачальника на інформаційній платформі Оператора ГТС України зазначено 01.05.2022 р. В умовах відсутності комунікації споживачів із новим постачальником – ТОВ "ГК "Нафтогаз України", частина клієнтів перерахувала оплату за травень на рахунки попереднього постачальника.
Нам офіційно стало відомо про переведення наших клієнтів до постачальника "останньої надії" лише 12 червня. Коли ми дізналися з інформаційної платформи ТОВ "Оператор ГТС України" про зміну постачальника, ми почали інформувати про це наших споживачів, – зауважує Андрій Левицький.
У компанії підкреслюють, що автоматично перевести переплату з особового рахунку в ТОВ "Хмельницькгаз збут" на особовий рахунок клієнта у ТОВ "ГК "Нафтогаз України" неможливо, адже це різні юридичні особи. Погоджений сторонами механізм автоматичного переведення коштів з особових рахунків споживачів однієї компанії на особові рахунки споживачів іншої наразі відсутній, тому що з ТОВ "ГК "Нафтогаз України" не вдається досягнути згоди щодо шляхів врегулювання ситуації.
У пресслужбі "Хмельницькгаз Збуту" підкреслюють, що у разі переплати або помилкової сплати за газ споживач може спрямувати заяву до компанії на повернення цих сум.
Нагадаємо, наприкінці квітня нинішнього року Кабмін запровадив механізм спеціальних обовʼязків з постачання газу для населення, умови якого не зміг виконати жоден великий постачальник на теренах України. Через це нові договори на закупівлю блакитного палива для населення з ГК "Нафтогаз Трейдинг" не уклала переважна більшість постачальників. Внаслідок таких дій понад 90% побутових споживачів України опинилися на обслуговуванні постачальника "останньої надії", функції якого виконує ТОВ "ГК "Нафтогаз України".
Читайте також:"Мешканці Дунаєвецької громади заборгували півмільйона гривень за вивіз побутових відходів".