Верховний Суд прийняв до розгляду касаційні скарги Запорізької міськради та компанії Кальцева по скверу ЯланськогоВерховний Суд призначив до розгляду касаційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Ленд Дівелопмент» та Запорізької міської ради на постанову Запорізького апеляційного суду, яким суд визнав недійсним договір із компанією нардепа Кальцева та ухвалив повернути сквер у власність громади.

Про це повідомляється в реєстрі судових рішень, передає 061.

"Ленд Дивелопмент" ще у 2009 році уклав договір оренди ділянок площею 3,7 га для розміщення багатофункціонального торговельно-розважального комплексу на перехресті вул. Незалежної України (тоді ще вул. 40-років Радянської України) та вул. Лермонтова (ділянка біля цирку). Торгово-розважальний комплекс тут так і не звели, але вирубали у сквері понад 500 дерев.

Позивичкою по справі стосовно визнання недійсним договору оренди землі від 17 квітня 2009 року, укладені між Запорізькою міською радою та ТОВ «Ленд Дівелопмент» стала місцева активістка Людмила Віслоух. Також вона вимагала стягнути завдану внаслідок протиправної діяльності Запорізької міської ради моральну шкоду у розмірі 300 тисяч гривень. У грудні 2021 року вона частково виграла суд, бо апеляція визнала недійсним договір оренди землі.

Тоді ж міськарада заявила, що вона проти цього, бо нібито тепер їм прийдеться повертати компанії Кальцева 22 мільйони гривень, сплачених за користування земельною ділянкою та 3 мільйони гривень компенсації за спиляні дерева. Також вони згадали,що 75 мільйонів гривень повинні повернути за проектування за деякі роботи та ще 50 мільйонів гривень компенсацій за інфляційні витрати. Загалом це майже 150 мільйонів гривень. Фактчекери перевірили ці дані і заявили, що мова йде про маніпуляції.

Тим не менш, Запорізька міська рада і "Ленд Дивелопмент" вже в лютому подали синхронні скарги до Верховного суду,посилаючись на неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права.

У червні суд прийняв ці касаційні скарги до розгляду і призначив судовий розгляд на 13 липня.

Верховний Суд прийняв до розгляду касаційні скарги Запорізької міськради та компанії Кальцева по скверу Яланського, фото-1

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на одному з брифінгів у міській раді секретар та виконувач обов'язків міського голови Анатолій Куртєв розповів, що рішення суду про повернення скверу Яланського до комунальної власності потягне за собою додаткові витрати на суму 150 мільйонів гривень. Куртев розповів, що нібито місту необхідно компенсувати круглу суму фірмі-орендарю земельної ділянки Володимира Кальцева «Ленд Дивелопмент».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW