Шантаж кремля провалився: Казахстан пропонує нафту замість російської, Туреччина допоможе Європі замінити російський газ туркменськимКазахстан запропонував Європі нафту замість російської, а Туреччина заявила, що готова стати альтернативним транзитним шляхом для постачання туркменського газу.

Як пише "Дзеркало тижня", про це повідомляють світові ЗМІ.

Так, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв провів телефонну розмову із головою Євроради Шарлем Мішелем, повідомляють казахстанські ЗМІ.

У ході розмови глава Казахстану заявив, що очолювана ним країна хоче зробити свій внесок, граючи роль свого роду "буферного ринку" між Сходом та Заходом, Півднем та Північчю. Йдеться про альтернативні трансконтинентальні коридори та продовольчу безпеку у світі. Однак головний месидж, який надіслав Європі президент Казахстану, є готовність поставок середньоазіатських вуглеводнів на європейський ринок.

"Касим-Жомарт Токаєв висловив стурбованість і у зв'язку з загрозами енергетичній безпеці у світі. Казахстан, за його словами, готовий використати свій вуглеводневий потенціал з метою стабілізації ситуації на світових та європейських ринках", - передає Телерадіокомплекс Президента Республіки Казахстан.

За словами Токаєва, який раніше відмовився визнавати ДНР і ЛНР і оголошував про намір дотримуватися санкцій Заходу проти Росії, Казахстан «прихильний до розвитку стійких зв'язків з ЄС» — найбільшим торговим партнером для національної економіки, пише російське видання The Moskow times.

Буквально наступного дня після вказаної телефонної розмови президента Казахстану з головою Євроради Туреччина оголосила, що готова до постачання туркменського газу.

Як пише турецьке видання Anadolu, Європа, яка зараз отримує російський газ у набагато менших обсягах, ніж було заплановано, може розглядати туркменський газ як альтернативу. Про це розповів турецький віце-президент Фуат Октай, перерахувавши три варіанти постачання.

"Ми працюємо над трьома альтернативами: використання лінії TANAP (Трансанатолійського газопроводу) через Каспій, угоду SWAP або трубопровід, морським шляхом до трубопроводу. Буду щасливий сказати, що ми дуже близькі до завершення", - наводить слова Октая агентство Anadolu.

За його словами, президент Туркменії Сердар Бердимухамедов надає серйозну підтримку для швидкого досягнення результату.

Раніше Октай уже говорив про можливість перекачування туркменського газу через TANAP. Він додав, що північний коридор став ризикованим через війну в Україні. Офіційний представник президента Туреччини Ібрагім Калин пропонував європейським країнам розглянути TANAP як альтернативу російським постачанням газу. За його словами, підключення до лінії різних джерел можливе через територію Туреччини.

Нагадаємо, у 2021 році НАК "Нафтогаз України" оголосив про готовність позиватися до Газпрому заради транзиту із Середньої Азії. Йдеться про десятки мільярдів кубічних метрів.

У Нафтогазі були готові боротися за постачання менш дорогого середньоазіатського газу (в основному з Туркменістану) для внутрішніх потреб України та транзиту до Європи.

Газпром блокував цей напрямок понад 15 років.

У той же час, європейські країни почали активно шукати альтернативу російському газу лише після того, як у травні-червні 2022 року Газпром відключив газ 12 країн ЄС. Також у Європі запідозрили, що Росія з політичних міркувань може припинити постачання газу трубопроводом "Північний потік-1".

Крім того, як відомо, країни ЄС вже на чверть скоротили закупівлі російської нафти (з 1,8 до 1,4 млн барелів на день), а до кінця року мають намір запровадити ембарго.

Раніше Казахстан змінив назву своєї нафти, щоб її переплутали з російською. Тепер вона називатиметься "Казахстанська експортна суміш сирої нафти" - KEBCO.

До введення санкцій нафту, вироблену в Казахстані, змішували з російською для отримання стандартизованих експортних сортів - Російської експортної суміші сирої нафти (REBCO/Urals) та Siberian Light.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW