Справа танкера "Delfi": колишнього капітана порту "Південний" судитимуть за службову недбалістьКолишнього капітана порту "Південний" судитимуть за службову недбалість.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури. 

"За процесуального керівництва прокурорів Приморської окружної прокуратури м. Одеси, після відновлення досудового розслідування, яке було зупинено у зв’язку з тривалою хворобою підозрюваного та введенням воєнного стану на території України, завершено розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього капітана порту "Південний" за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам та державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).

Нагадаємо, що колишній капітан порту "Південний" з 02 по 21 листопада 2019 року не вжив необхідних, достатніх та передбачених законом заходів та належним чином не оцінив загрозу виникнення надзвичайної ситуації у вигляді дрейфу неконтрольованого технічно несправного судна "Delfi", яке без необхідних документів, перетнуло державний кордон України в зоні його відповідальності.

При перетині судном "Delfi" 12-ти мильної зони територіальних вод України, без прапору та без надання документів свого знаходження на території іноземної держави, з порушенням технічного стану, відповідно до положень міжнародних конвенцій судно є порушником державного кордону та на капітана порту покладається відповідальність за дотримання законодавства і правил мореплавства щодо забезпечення безпеки мореплавства, безпеки інших суден та людей.

Внаслідок, 22 листопада 2019 року вантажний танкер, перебуваючи у Чорному морі в акваторії порту "Південний", в умовах шторму, був зірваний з якоря та, дрейфуючи, сів на мілину поблизу одеського пляжу "Дельфін", де стався витік нафтопродуктів.

Через неналежне виконання капітаном своїх службових обов’язків, через несумлінне ставлення до них, розмір заподіяних збитків Одеській філії ДП "Адміністрація морських портів України", в період проведення аварійно-рятувальних робіт по локалізації та ліквідації аварійного розливу нафтопродуктів і забруднюючих речовин з судна "Delfi", становив майже 4,8 млн гривень та Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу внаслідок забруднення навколишнього середовища – 16 310,73 доларів США", - йдеться в повідомленні. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW