Хто живе у жіночій сумці? Проводимо ревізію з лікарем-терапевтомЗ погляду жінки, вміст її сумки - набір необхідних дрібниць для повсякденних справ. З погляду чоловіка, жіноча сумка - стратегічний запас на випадок раптової телепортації на безлюдний острів. З погляду лікаря завжди під рукою у справжньої жінки... персональне джерело небезпечних інфекцій.

Як об'єкт для ревізії ми вибрали сумку офісного працівника, дівчини 24 років.

Червоний рівень небезпеки: харчові продукти

(Яблуко, жуйка)

Ризики: розвиток харчових отруєнь, кишкових інфекцій, гельмінтозів.

Якщо продукти для експрес-перекушування, які лежать у нашій сумочці, перед вживанням ретельно не промити під проточною водою, вони можуть становити небезпеку у вигляді харчових отруєнь і навіть кишкових інфекцій. Ще ці захворювання називають «хворобами брудних рук», тому що збудники інфекцій з немитих рук хворого або бактеріоносія можуть потрапляти на продукти та різні предмети, що призводить до поширення інфекції. Внаслідок вживання у сирому вигляді забруднених плодів можуть виникнути дизентерія, черевний тиф, ієрсиніози, токсикоінфекції та ін. кишкові інфекції.

Збудники кишкових інфекцій стійкі до різних впливів і довго зберігаються у зовнішньому середовищі, наприклад, на яблуках у сумочці – від 5 днів до 14 тижнів, і дуже добре розмножуються, особливо у теплий період року.

Що робити?

Яблука та інші фрукти необхідно зберігати у сумочці в одноразових герметичних поліетиленових пакетах. Перед вживанням ретельно помити руки, а потім фрукти під проточною водою і, бажано, з дитячим милом (з наступним ретельним ополіскуванням). Жувальну гумку краще купувати в малих фасуваннях та зберігати ізольовано від інших предметів у сумці.

Помаранчевий рівень небезпеки: речі, що контактують зі шкірою та слизовими
(прокладка гігієнічна, телефон, окуляри у футлярі, навушники, пудра, помада)

Ризики: молочниця, стрепкококова, ентерококова та стафілококова шкірні інфекції (фурункульоз) та інфекції внутрішніх органів (при проникненні інфекції через рот), демодекоз.

Якщо мікроскопічні гриби через помаду потраплять на слизову оболонку порожнини рота або через пошкоджену упаковку гігієнічних прокладок — на слизову оболонку піхви, то може виникнути кандидоз або молочниця.

Кліщі демодекс живуть у вивідних протоках сальних залоз та волосяних мішечках людини (на шкірі обличчя, переважно в області носогубних складок, на підборідді, повіках та вушних раковинах) та активно переходять на пуховку пудри, окуляри, навушники плеєра. При закритті вивідних проток сальних залоз або волосяного мішечка, кліщі в них починають посилено розмножуватися, викликаючи запальний процес та появу вугрів та дрібних абсцесів.

Враховуючи, що мобільний телефон безпосередньо контактує зі шкірою обличчя, вуха, зі шкірою та слизовою оболонкою губ, то наявність на їх поверхні стрептококів може спровокувати розвиток шкірних інфекцій, ангіни, а, надалі, послужити фактором ризику розвитку гломерулонефриту та ревматичного ураження серця, а стафілококи можуть спричинити утворення фурункулів. Активному життю та розмноженню мікробів сприяє і те, що телефон нагрівається під час роботи. Ентерококи, які також рясно обсіменюють поверхню мобільного телефону, незважаючи на те, що входять до складу нормальної мікрофлори шлунково-кишкового тракту, можуть бути збудниками інфекцій сечовивідних шляхів, кишкових інфекцій, інфекцій органів малого тазу, ранових інфекцій.

Що робити?

Все, що контактує зі шкірою та слизовими оболонками та що можна обробити антисептичними спреями, потрібно обробляти щодня. Перед використанням косметики руки потрібно помити чи обробити бактерицидними серветками. Косметички варто регулярно прати чи протирати антисептиком.

Губну помаду та пудру необхідно періодично міняти (зазвичай через 6-12 місяців), а корпус перед відкриттям протирати антисептичною серветкою.

Верхню та нижню частину телефону, які безпосередньо контактують зі шкірою, перед початком робочого дня також необхідно обробити бактерицидним засобом (це може бути антисептичний гель, розчин мірамістину або 3% перекис водню).

Додатковий захід безпеки – регулярне миття рук з використанням звичайного мила.

Речі – джерела розповсюдження мікробів
(ручка, блокнот, гумка для волосся, ключі, антисептик для рук, паспорт, пилочка для нігтів, гаманець)

Ризики: кишкова та дизентерійна паличка, ентеровіруси (наприклад, вірусного гепатиту), яйця гельмінтів, мікроскопічні грибки, золотистий стафілокок, стрептокок, ентерокок, протей, кліщ демодекс та ін.

Цю різнорідну, на перший погляд, групу речей поєднує те, що вони постійно контактують з руками, волоссям (гумка для волосся, гребінець, пілочка для нігтів, пляшечка з антисептиком) та поверхнями навколишніх предметів (ручка, блокнот, паспорт, ключі, гаманець). Отже, постійно обмінюються мікробами, а після контакту з іншими предметами в сумці (особливо харчовими продуктами) переносять ці мікроорганізми на них.

Найшвидше розмножуються мікроби на гребінцях, пилочках для нігтів та аксесуарах для волосся. Це пов'язано з тим, що при недотриманні правил гігієнічної обробки та зберігання цих предметів на них створюється оптимальне живильне середовище зі шкірного сала, частинок нігтів, шкіри, лупи. Також постійним джерелом патогенної флори є гроші, які проходять через мільйони рук (ось у прямому значенні – брудні гроші).

Що робити?

Гребінці та пилки необхідно регулярно мити під проточною водою з милом або антисептичним гелем і зберігати в косметичці, а не у вільному «плаванні» (краще в індивідуальних чохлах, пеналах або поліетиленових пакетиках із замком). Ключі та ручки потрібно зберігати в окремих зовнішніх кишеньках не в сусідстві з іншими речами, які можуть контактувати з обличчям, очима (окремо від мобільного, хустки, косметики). Після розрахунку в магазині незайвим буде протерти руки та гаманець бактерицидними вологими серветками.

Крім того, мікроби можуть проникати із зовнішньої поверхні всередину сумки, особливо якщо ви маєте звичку ставити її на підлогу або лавку на зупинці. Тому сумку регулярно потрібно протирати антисептиком (особливо дно), а у громадських місцях вішати лише на вішалку або спеціальний магнітний гачок. Не зберігайте в сумці даремні дрібниці (талончики, непотрібні візитки, дорогі серцю дрібнички): вони збирають на себе всіх небезпечних для вашого здоров'я «жителів». Хоча б раз на два-три тижні витирайте підкладку сумки, вивернувши її назовні.

І пам’ятайте: ваше здоров’я у ваших руках. Звертайтесь на профілактичний огляд до лікаря за номером телефону 068 752 52 52 чи 0352 52 52 52. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW