Труханов заявив про необхідність перейменування вулиць Одеси, назви яких пов'язані з росієюМер Одеси Геннадій Труханов анонсував винесення на сесію міської ради питання про перейменування вулиць міста, назви яких пов'язані з РФ.

Про це міський голова написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

За його словами, такі вулиці як Новомосковська, Бородінська, Курська, Воронезька, Чапаєва та інші мають бути перейменовані.

"Одеса зазнала своїх втрат у цій війні. І ми не бажаємо мати нічого спільного з державою, яка сьогодні намагається стерти наше місто, нашу країну з землі. Зокрема йдеться про назви одеських вулиць, які ніяк не пов'язані з історією Одеси!", - написав Труханов. 

Мер Одеси також зазначив, що відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», мають бути перекладені українською мовою назви 24 одеських вулиць.

Далі, в рамках Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», мають отримати нові назви ще 19 одеських вулиць.

Перелік вулиць буде винесено на засідання історико-топонімічної комісії. Остаточне рішення прийматимуть депутати міської ради на сесії.

"Але це лише частина проблеми. Друга її частина – нові назви одеських вулиць. У цьому процесі важливо не повторювати більшовицьких практик дотримання миттєвої кон'юнктури чи ідеології. Ми повинні показати себе частиною цивілізованого світу, який приймає виважені рішення, цінуючи світову культуру та пам'ятаючи свою історію у різних її проявах.

Для нас завжди пріоритетом було повернення одеським вулицям їхніх старих назв. Там, де це неможливо (наприклад, через дублювання), можна застосовувати резервний список гідних увічнення осіб та подій, який роками формувався топонімічною комісією, і до чого нас також зобов'язує Статут міста", - вважає мер Одеси. 

Труханов не виключає, що в Одесі може з'явитися, наприклад, вулиця Героїв Маріуполя та площа Великобританії.

"І, звичайно, ми створимо на місці скверу Воїнів АТО великий меморіал, де будуть увічнені імена всіх одеситів, хто поклав своє життя за Україну!", - написав міський голова. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW