Житомирщина: поліцейські завершили розслідування незаконного бізнесу з експортом лісу — перед судом постануть організатор та співучасники28 травня детективи слідчого управління ГУНП закінчили розслідування схеми розкрадання та вивозу з України до країн Євросоюзу оптових партій дубових пиломатеріалів. Нелегальні оборудки організованої злочинної групи відбувались «під патронатом» депутата однієї з місцевих рад на Житомирщині та приносили мільйонні прибутки.

У ході досудового розслідування встановлено, що нелегальний бізнес на лісі організував 40-річний підприємець Бердичівського району, депутат однієї із місцевих рад. Ділок за готівку скуповував у місцевому державному лісовому господарстві дуби, зрубані понаднормово. Технологічна обробка лісосировини здійснювалась на пилорамі, афілійованій із фігурантом справи.

До оборудок депутат залучив ще двох своїх знайомих, 35 та 45 років. Один із них координував перевезення незаконно зрубаних дубів. Інший опікувався документами, які дозволяли транспортувати замовникам у країни Євросоюзу пиломатеріали.

Оплата за отриману лісопродукцію проводились через валютні рахунки інших підприємців – близьких родичів депутата, а згодом легалізувались у готівку.

У рамках кримінального провадження детективи поліції встановили, що лише упродовж пів року за цією схемою з України було вивезено більше 550 кубометрів лісоматеріалів найвищого ґатунку. А на незаконному експорті державного лісу ділки заробили майже 5 мільйонів гривень.

За нелегальний бізнес обвинуваченим може загрожувати ув’язнення на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Злочинну схему викрили детективи слідчого управління ГУНП за оперативного супроводження УСБУ області та процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

Поліція Житомирської області

Житомирщина: поліцейські завершили розслідування незаконного бізнесу з експортом лісу — перед судом постануть організатор та співучасники, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW