У світі шириться "мавпяча віспа". Що відомо про цю хворобу?Медики Європи фіксують випадки зараження мавпячою віспою людей: уже повідомляється про виявлення заражених цією хворобою в ще двох європейських країнах - Італії та Швеції. Лікарі дуже занепокоєні випадками і б'ють на сполох.

Як інформує "ТСН", за даними Агентства охорони здоров’я Швеції, віспу мавп було виявлено у однієї людини у Сткогольмі. Перебіг хвороби не важкий, хворому надають необхідну допомогу.

"Ми досі не знаємо, де людина була заражена. Наразі триває розслідування", - повідомила Клара Зонден, лікар-інфекціоніст і слідчий агентства. Пацієнт, у якого виявили рідкісну хворобу в Італії, відпочивав на Канарських островах. Наразі він перебуває в ізоляції в лікарні Спалланцані в Римі. Ще два випадки з підозрою на мавпячу віспу перебувають під моніторингом.Таким чином кількість країн за межами Африки, де було виявлено або підозрюються випадки цієї хвороби, зросла до семи.

Раніше пацієнти з підтвердженою віспою мавп були виявлені у Великобританії, США, Іспанії та Португалії, у Канаді досліджують потенційні випадки.Експерти побоюються, що відомі випадки є вершиною айсберга, оскільки більшість пацієнтів не пов’язані один з одним, тобто поширення захворювання може бути більшим. Цей спалах називають “незвичайним”, оскільки вважалося, що передача віспи мавп від людини до людини є надзвичайно рідкісною.

До цього часу вірус було виявлено лише в чотирьох країнах за межами Західної або Центральної Африки, і всі випадки мали пряме сполучення з континентом. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила, що в найближчі тижні очікує збільшення кількості випадків захворювання в інших країнах.Мавпяча віспа має інкубаційний період до 21 дня, тобто до появи перших симптомів може минути три тижні після зараження.

Початкові симптоми включають лихоманку, головний біль, м’язові болі, біль у спині, збільшення лімфатичних вузлів, озноб і виснаження. Може виникнути висип, який часто починається на обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла, включно з геніталіями. Експерти вважають, що молоді люди більше ризикують заразитися або захворіти на цю хворобу, оскільки вони рідше були вакциновані проти віспи, яку ліквідували в 1980-х роках.

Лікар-уролог обласної лікарні розповів про допомогу військовим, чергування у теробороні, сучасні мікрохірургічні операції під 10-кратним збільшенням та вирішення "секретних" жіночих проблем

Полтавський уролог Олексій Решетніков розповів про сучасний спосіб лікування сечокам’яної хвороби, допомогу українським захисникам та відчайдушних пацієнтів із Ізюма

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW