Днями під місто Ізюм прибув начальник Генерального штабу ЗС РФ Валерій Герасімов для того, щоб особисто керувати операцією із прориву в бік Слов’янська, у тил угрупованню ЗСУ на Донбасі.
Разом з ним прибули й генштабівські фахівці з IPsO для здійснення відповідних інформаційно-психологічних атак проти ЗСУ, пише у своєму блозі на Сomments.ua воєнний експерт Олександр Курбан.
Важливість Ізюмсько-Слов’янського напрямку наступу ЗС РФ підкреслює той факт, що тут зараз сконцентровано 25 батальйонно-тактичних груп противника (для зрівняння, під Києвом їх було 17), близько п’яти сотень одиниць танків та бронемашин, велику кількість артсистем.
Безпрецедентність подій, що розгортаються, підкреслює безпосереднє прибуття на цей напрямок наступу, начальника генерального штабу, генерала Герасімова, який прихопив з собою найкращих офіцерів основних служб штабу.
Прибуття ІПСОшників ГШ одразу позначилося розгортанням роботи із поширення низки фейків спрямованих на послаблення морально-психологічних настроїв в лавах ЗСУ в цьому районі бойових дій та формування негативних настроїв в українському суспільстві в цілому. Типові меседжі спрямовані на військових, що було помічено в такому форматі:
- Командування сектору кидає в бій підрозділи ЗСУ без протитанкової зброї, артпідтримки та прикриття ППО - Підрозділи ЗСУ тривалий час стоять на бойових позиціях без ротації, належного забезпечення харчів та усього необхідного - Міністерство оборони України припинило видавати військовослужбовцям грошове забезпечення - Підрозділи ЗСУ несуть велики втрати але командування відмовляється надсилати підкріплення На широкий загал транслюють такі меседжі: - ЗС РФ прискорюють наступ, українські військові несуть великі втрати та відступають - Мобілізують до лав ЗСУ усіх кого тільки можна - Здійснюється вибіркова мобілізація, переміщених осіб хапають в першу чергу або навпаки, місцевих беруть а переселенців не чипают - Умови служби в ЗСУ погані, нема харчів, зброї, техніки, амуніції Зазначені меседжі запаковують у вигляді відео (індивідуальні або колективні звернення військових), коментарів або постів у соцмережах (Telegram, Facebook, Viber), публікацій на сумнівних сайтах. Серед вірусного контенту, який останніми днями накрив соцмережі, можна привести групове відеозвернення бійців «десантно-штурмової бригади», які жаліються на жахливі умови та великі втрати: