Як отримати державну допомогу внутрішньо переміщеним громадянам: роз’яснення Запорізької ОВАУ департаменті соцзахисту Запорізької обласної військової адміністрації розповіли про алгоритм отримання допомоги громадянам, які були змушені покинути домівки у зоні бойових дій і тимчасово окупованих територіях

Про це повідомляє 061 з посиланням на ЗОВА. 

Очільниця департаменту соцзахисту ЗОВА Марина Нотанова провела нараду з керівниками територіальних громад, на якій пояснила алгоритм отримання державної допомоги внутрішньо переміщеним особам. 

Допомогу можуть отримати всі громадяни, переміщені з зони бойових дій, а також окупованих територій. Підставою для надання допомоги є отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, яка підтверджується довідкою про взяття на облік. Відповідну довідку видають у територіальних органах соціального захисту населення, територіальних громадах, а також сільських, селищних, міських радах або у ЦНАП. 

“Надається така допомога з місяця звернення, на період воєнного стану та місяця після його припинення, на кожну внутрішньо переміщену особу”, - повідомила Марина Нотанова.

Розмір допомоги для осіб з інвалідністю або дітей – 3000 гривень щомісяця. Для працездатних дорослих – 2000 гривень на місяць. Допомогу виплачують за повний місяць, незалежно від дати звернення за її наданням, чи дати скасування воєнного стану. Виплати здійснюватимуть три рази на місяць (2, 12 і 22 числа).

Для отримання допомоги необхідно мати банківський рахунок. Заяви на допомогу до 14 квітня будуть призначені як заяви з 1 березня. Всі внутрішньо переміщені особи, які вже мають статус біженця, отримають допомогу автоматично.

Раніше 061 повідомляв, що запоріжців закликають підтримати наших захисників на всіх напрямках оборони.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW