На електрону пошту громадян і організацій надходять фейкові листи про е-журнали нібито від Міносвіти з вірусамиУрядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка працює при Держспецзв’язку, виявила масове розповсюдження серед громадян України та вітчизняних організацій електронних листів з темою "Нова програма для запису в журнал".

Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація з посиланням на CERT-UA, передає 061.

Текст електронного листа містить повідомлення, начебто, від Міністерства освіти та науки України щодо "електронних навчальних журналів", а також посилання на "програму" та пароль на архів.

У разі відкриття архіву та запуску EXE-файлу, комп'ютер буде уражено шкідливою програмою, яку, за сукупністю ознак (незважачи на деякі відмінності), класифіковано як MarsStealer.

Це - шкідлива програма-стілер, основним функціоналом якої є збір інформації про комп'ютер, викрадення аутентифікаційних даних з інтернет-браузерів, плагінів крипто-гаманців, програм багатофакторної аутентифікації, викрадення файлів, а також завантаження і запуск виконуваних файлів і виготовлення знімку екрану.

У разі виявлення вказаного повідомлення не відкривайте файли та негайно повідомте про це на пошту [email protected].

Раніше ми писали про черговий різновид інтернет-шахрайств у вигляді SMS-розсилки на телефон із повідомленням про нарахування грошей ніби то від «Дії», але це не так. Відкривати посилання у повідомленні ні в якому разі не можнаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW