Бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму «Омікрон». Станом на 11.01.2022 у Житомирі Центром вакцинації та пунктами щеплень зроблено близько 100 щеплень третьою дозою. Про це розповів медичний директор КП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Олександр Косміна.
Читайте також: «Житомиргаз Збут» інформує: якою буде ціна газу для населення у січні
Кому можна отримати?
Отримати бустерну дозу можуть всі особи від 18 років.
Коли?
Третю дозу можна отримати через шість місяців після другого щеплення від Covid-19. Йдеться саме про бустерну, ревакцинальну дозу. Якщо минуло шість місяців з дня останньої дози, можна отримувати третю.
Де отримати?
У пунктах щеплення чи Центрі вакцинації проти COVID-19 (вул. Перемоги, 55, графік роботи: 12: 30-19: 00 - понеділок-п"ятниця; 8: 30-19: 00 – субота; 8: 30-14: 00 – неділя. Контакт для запису - 0 (800) 35 04 36)
Якими вакцинами роблять третю дозу?
Для бустерних доз перевагу віддають м-РНК-вакцинам (Moderna або Comirnaty/Pfizer). Щепленим вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
Нові COVID-сертифікати
Отримання ревакцинальної дози передбачає видачу документів про вакцинацію, які будуть чинними 270 днів від дати останнього COVID–щеплення. Тобто після отримання бустерної дози у застосунку Дія можна буде згенерувати новий COVID-сертифікат.
Що таке додаткова доза COVID-вакцини?
Додаткову дозу вакцини можуть отримати люди з тяжкими хворобами, в яких міг не сформуватися належний імунний захист після двох щеплень. Зокрема, йдеться про людей з різними видами раку крові (лейкоз, лімфоми, мієломи, гематологічні злоякісні пухлини тощо), з ВІЛ-інфекцією, після трансплантації органів або стовбурових клітин, людей з аутоімунними захворюваннями, які отримують імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, людей після хімієтерапії або променевої терапії та пацієнтів, які отримували високі дози стероїдів з будь-якої причини за місяць до вакцинації.
Щоб отримати додаткову дозу, треба звернутися до свого сімейного лікаря, який визначить, чи додаткова доза антиковідної вакцини. Додаткову дозу можна отримати щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини (або першої дози для вакцини Janssen) проти COVID-19.
Читайте також: Загадковий підвал урочища Дуби на Житомирщині відкриває свої таємниці
Оптимально ввести її протягом трьох місяців після другої дози. Додаткова доза вводиться тією ж вакциною, що й дві попередні дози. Якщо ця вакцина відсутня, то можлива комбінація вакцин за затвердженими в Україні схемами. Введення додаткової дози не впливає на термін дії сертифіката чи міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Документ буде чинним 365 днів з дати введення другої дози.
Джерело: сайт Житомирської міської ради