Рівненщина сьогодні: 30 грудня – яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети та визначні події30 грудня 2021 року – четвер. В церковному календарі вшановують пам'ять Пророка Даниїла.

Пращури вірили: яка погода 30 грудня, таким буде і травень. Цього дня 1616 року в Києві виходить перша друкована книга “Часослов”, а 1999 року Конституційний Суд України визнає статті кримінального кодексу, що передбачали смертну кару, неконституційними.

До Нового року залишився 1 день. 

30 грудня в церковному календарі – день пам'яті пророка Даниїла й Ананії, Азарії і Мисаїла. Згідно з переказами, за 600 років до Різдва Христового Єрусалим завоював вавилонський цар Навуходоносор. Він зруйнував храм, що був споруджений Соломоном, а також відвів в полон велику кількість людей. Серед бранців були молоді хлопці: Азарій, Ананій, Даниїл та Мисаїл. Цар Навуходоносор наказав навчити цих чотирьох юнаків халдейської премудрості та виховати при своєму дворі в розкоші. Проте вони не відступили від віри та вели скромне життя, харчувалися тільки овочами та пили воду.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 30 грудня?

Антон, Аріан, Вир, Гедеон, Філетером, Макар, Тимон, Лев, Зотика, Ярина, Феодора, Федора, Онисія, Ірина, Орина.

Що не можна робити цього дня

  • 30 грудня заборонялося вживати калорійну та жирну їжу, адже все ще триває Різдвяний піст.
  • Не варто піддаватися своїм шкідливим звичкам.
  • 30 грудня не відмовляйте у проханні про допомогу.
  • Не ображайте нікого, не лайтеся і не кричіть.
  • 30 грудня намагайтеся не зациклюватися на негативі.

Народні прикмети і традиції 30 грудня

  • дивилися, який сьогодні день: якщо вранці сонячна погода – скоро прийдуть серйозні морози;
  • якщо над землею низько літають птахи, скоро будуть опади;
  • якщо 30 грудня над місяцем побачити серпанок – наступного дня будуть опади і хмарна погода.

Наші пращури 30 грудня обов’язково запалювали свічку, щоб у прийдешньому році позбутися всіх негараздів і бід. А ось дівчата в день святого Даниїла намагалися отримати хоч краплину його прозорливості. Для цього писали на трьох лаврових листах імена отроків Мисаїла, Ананія та Азарія, і клали під подушку. Вважалося, що вночі уві сні обов’язково прийде суджений. Також наші предки вірили, яка погода на святого Даниїла, така буде і в травні.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW