Франківська міськрада просить легалізувати вогнепальну зброюФранківські депутати направили звернення до Верховної ради України стосовно законопроекту про легалізацію вогнепальної зброї. 

Депутати посилаються на те, що це можливість оборонятись від протиправних дій, зокрема в частині оціночних понять “заподіяння шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці”, що дає можливість майже у будь якому випадку висування особі, що скористалась таким правом, звинувачень у перевищенні “меж необхідної оборони”. 

Політики зазначають , що довести правомірність своїх дій при такому звинуваченні доволі не легко, що підтверджується судовою практикою.

У той час, коли країну наповнює нелегальна зброя, вчиняються сотні злочинів з її використанням, законослухняні громадяни залишаються фактично беззахисними. Держава вперто не бажає у встановленому законом порядку, дотримуючись усіх процедур і перевірок, надати законослухняному громадянину право на носіння короткоствольної вогнепальної нарізної зброї, яка створена для самозахисту і з такою метою використовується у всьому світі. Водночас, за існуючими правилами, громадянин може зберігати у якості мисливської, в рази більш летальну, напівавтоматичну далекобійну зброю, яку заборонено носити і майже неможливо використати для самозахисту.

Досвід десятків держав, у яких було дозволене приховане носіння короткоствольної вогнепальної зброї, розвінчує аргументи противників цього кроку. Зокрема, суттєве зниження злочинності відбулося у Молдові, а також у Литві. Латвії та Естонії, які наші посадовці наводять у якості прикладу патріотичного та здатного на відсіч агресору суспільства. Україна залишається єдиною європейською державою, де відсутнє законодавче регулювання обігу зброї. Слід також відзначити, що серед країн нашого регіону, право на володіння короткостволом і його використання з метою самозахисту для своїх громадян заперечують лише дві держави – Республіка Білорусь та Російська Федерація, у всіх інших країнах, від Туреччини до Фінляндії це право присутнє в тій чи іншій формі.

У Верховній Раді України на даний момент перебувають на розгляді два проекти законів щодо врегулювання обігу зброї: Проект закону “Про право на цивільну вогнепальну зброю” № 5708 від 25.06.2021, внесений народним депутатом Фрісом І.П. та іншими, який, маючи ряд позитивних рішень, на жаль закріплює впроваджене в часи радянської окупації позбавлення громадян права на володіння короткоствольною вогнепальною зброєю і її використання з метою самозахисту, а також Проект закону “Про право на самозахист та володіння цивільною вогнепальною зброєю” №5708-1 від 13.07.2021, внесений народними депутатами Шараскіним А.А., Заблоцьким М.Б. та іншими (так званий “альтернативний”). Цей проект здатний вирішити усі питання, пов’язані з обігом зброї в державі, зберегти баланс інтересів держави та права громадянина на захист власного життя і здоров’я від протиправних посягань, дасть змогу закласти основи суспільства, здатного захищати свою державу. 

Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, з метою приведення правового поля України у відповідність до вимог Конституції, забезпечення кожному українцеві змоги ефективно реалізовувати свої конституційні права, в тому числі право захищати найвищі соціальні цінності з допомогою ефективного інструменту, створеного спеціально для цієї мети, просимо ухвалити “альтернативний” законопроєкт №5708-1 від 13.07.2021 “Про право на самозахист та володіння цивільною вогнепальною зброєю”,  - фрагмент звернення депутатів Франківської міськради. 

Читайте також, Четверо франківських випускників стали стипендіатами Президентської степендії.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW