Львівські медики вперше "заморозили" серце: подробиціУ Львові лікарі вперше заморозили серце, аби вилікувати аритмію. 

Як повідомили у пресслужбі Львівської міськради, у міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги лікарі вперше провели кріоабляцію. Це так званий метод «заморожування» серця для лікування порушень його ритму. В цьому випадку пацієнту лікували миготливу аритмію.

Під час цієї операції в серце 62-річного пацієнта ввели рідкий азот із температурою мінус 60 градусів, який вбив хворі ділянки серця.

«Миготливав аритмія – головна причина виникнення ішемічних інсультів. Через неї в передсердя йде імупульс, який змушує стінки неконтрольовано скорочуватися: 400-500 разів на хвилину – за норми 50-60! Ризик виникнення тромбів в такому стані зростає в 5 разів, а відповідно, в 5 разів вищий ризик виникнення інсультів», - пояснює лікар.

З цієї недугою – миготливою аритмією, живуть до 800 тисяч українців. Раніше вони не мали шансу одужати, бо хвороба не лікується медикаментозно: ліки хіба розріджують кров, щоб мінімізувати виникнення тромбу. Але тепер, завдяки кріоабляціям, лікарі зможуть заморожувати ділянки передсерця, щоб вони не пропускали до відділів серця хаотичні імпульси. Шанси одужати після такого втручання – 90%.

«Першим цей шанс отримав львів’янин, який хворів із 2018 року. Його ситуація особлива: чоловік не міг пити кроворозріджувальних, бо має лише одну нирку. Перед операцією стан пацієнта уже був вкрай важким, напади повторювалися по кілька разів на добу. Йому загрожував інсульт. Наразі ця небезпека позаду. Після нього кріоабляції виконано ще двом пацієнтам», - додав Олег Самчук.

Читайте також: У Львові бабуся віддала свою нирку онукові, - ФОТОAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW