Як отримати ліки у Чернігові безплатноУ Чернігівській області нині 273 аптеки беруть участь у програмі «Доступні ліки». У них можна безоплатно або з невеликою доплатою отримати 354 лікарських засоби. Де і як пацієнтові отримати потрібні ліки розповіли у НСЗУ.    

Що таке «Доступні ліки»

«Доступні ліки» – програма, яка дозволяє пацієнтам отримувати в аптеках безоплатні або за невелику доплату ліки від серцево-судинних хвороб, діабету ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії та нецукрового діабету. А також препарати для профілактики інсультів та інфарктів.  

З 1 жовтня 2021 року перелік таких препаратів розширився, тож і тепер до програми включено 354 лікарські засоби. З них:

• 198 – серцево-судинні хвороби
• 51 – діабет ІІ типу
• 27 – профілактика інсультів та інфарктів
• 16 – бронхіальна астма
• 30 – розлади психіки та поведінки
• 27 – епілепсія
• 5 – нецукровий діабет 

Скористалося вже майже 300 тисяч людей

У 2021 році лікарі виписали пацієнтам Чернігівської області 336 тисяч електронних рецептів за програмою. Із них погашено (тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки) – 294 тис. рецептів. 

Розподіл виписаних рецептів в області за групами хвороб: 

• Серцево-судинні захворювання – 235 тис.
• Цукровий діабет II типу – 55 тис.
• Профілактика інфарктів та інсультів – 34,9 тис.
• Бронхіальна астма – 10,6 тис.
• Психічні розлади. Епілепсія – 225
• Ревматичні хвороби – 73
• Нецукровий діабет – 46

 – Щороку все більше пацієнтів можуть отримувати ліки безоплатно чи з частковою доплатою. Спочатку це були препарати для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу, тепер таких нозологій вже 7, – зазначила  директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Також, за її словами, зростає кількість аптек, де можна отримати ліки за цією програмою. У Чернігівській області їх уже 273. У НСЗУ очікують, що до програми будуть приєднуватися аптеки в сільській місцевості, адже важливо для пацієнтів.

Як отримати ліки безкоштовно 

Лікарські препарати з реєстру програми «Доступні ліки» можна отримати винятково за електронним рецептом. Щоб отримати медикаменти, потрібно зробити два кроки:

1. Звернутись до лікаря, який випише електронний рецепт на ліки. Це може бути ваш сімейний лікар, але не винятково він. При цукровому діабеті електронний рецепт на ліки може виписати ендокринолог або сімейний лікар.  Ліки при розладах психіки та поведінки виписує психіатр. А у випадку епілепсії — невролог або психіатр.  

В електронному рецепті буде зазначена міжнародна непатентована назва препарату – діюча речовина. 

На ваш телефон надійде повідомлення з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо у вас немає мобільного телефону, лікар надасть інформацію про рецепт на папері.

Електронний рецепт можна одержати і без особистого прийому у лікаря. Але дистанційні комунікації потрібно узгодити з лікарем заздалегідь.

2. Прийти до аптеки, яка бере участь у програмі, назвати номер рецепту та обрати потрібні ліки. Деякі з них – безплатні, а деякі – з невеликою доплатою. Знайти перелік аптек можна за посиланням

Як це працює 

Гроші за ліки відшкодовує Національна служба здоров'я України, яка адмініструє програму «Доступні ліки». За 2021 рік НСЗУ компенсувала аптекам Чернігівської області 7,6 мільйонів гривень. 

Між тим, Чернігівська область – одна з найменш залучених до програми. 273 аптеки на Чернігівщині – це четвертий показник, якщо рахувати знизу. Менше аптек беруть участь у програмі лише в Луганській, Кропивницькій та Чернівецькій областях.

Лідери – Київ (більше 1000 аптек), Дніпровська (майже 1000) та Львівська (майже 800) області.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW