Покинута кінна ферма на Харківщині: поліцейські взяли під опіку тварин, - ФОТО, ВІДЕО28 породистих скакунів залишися фактично без господаря. Їжу для них допомагають роздобути поліцейські офіцери Старосалтівської селищної громади Дмитро Новицький та Денис Керпек, а доглядає за ними конюх.

Російські окупанти нищили все: будинки, дитячі садочки, магазини. Під обстріл понад 30 разів потрапляв і кінний комплекс. У результаті одна стайня повністю знищена, інша - пошкоджена. Загинуло маленьке лоша, уламком поранило кобилу.

Покинута кінна ферма на Харківщині: поліцейські взяли під опіку тварин, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Так, правоохоронці з серпня 2023 року почали офіційно працювати у громаді і одразу дізналися про покинутих тварин кінного клубу. Наляканих та поранених коней все ж вдалося повернути до нормального життя.

Покинута кінна ферма на Харківщині: поліцейські взяли під опіку тварин, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

«Після окупації господар покинув ферму та виїхав до російської федерації. Тут залишилось 28 коней і з серпня ми їм допомагаємо», - розповідає поліцейський офіцер громади Дмитро Новицький.

З усього клубу з тваринами залишився лише конюх Олексій, який увесь час знаходиться з конями. Він прибирає у тварин, вигулює їх, годує. Загалом Олексій працює тут вже 12 років.

Покинута кінна ферма на Харківщині: поліцейські взяли під опіку тварин, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

«Я не міг залишити тварин помирати, але і самому було важко давати раду. На щастя, Денис з Дімою узялися за це господарство та почали допомагати. Вони домовляються з місцевими фермерами, волонтерами. Привозять сіно, овес, сіль», - розповідає Олексій.

Конюх зізнається, що найважче тут взимку. Раніше стайні опалювалися, а тепер немає дров. Через влучання приміщення частково зруйноване, багато щілин.

Покинута кінна ферма на Харківщині: поліцейські взяли під опіку тварин, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

«Ми з хлопцями-поліцейськими своїми силами підлатали дах, вікна плівкою забили. Але все одно холодно. Вода замерзає. Доводиться розморожувати, щоб напоїти коней. Літом легше. Вони самі пасуться. Дуже потрібна їжа для коней. Буває таке, що вони два дні їдять, а потім два дні стоять голодні, бо ніде узяти їжу», - поділився чоловік проблемами.

Покинута кінна ферма на Харківщині: поліцейські взяли під опіку тварин, - ФОТО, ВІДЕО, фото-5

Поранена під час обстрілу тварина досі повністю не одужала через уламок, який залишився у її тілі. Поліцейські офіцери громади Дмитро Новицький та Денис Керпек вже знайшли ветеринара, який погодився оглянути тварину.

Поліцейські кажуть, що юридично наразі вирішити питання з конями не можна, бо у них є власник. Він забрав всі документи на тварин та на зв'язок не виходить. Люди пропонували забрати коней по одному або по два, але віддати комусь просто так їх неможливо.

Тому Дмитро та Денис вирішили, що єдиний вихід – це доглядати за ними. Деяке харчування та побутові речі для кінного клубу правоохоронці дістають самі, але у більшості випадків звертаються до волонтерів та фермерів та роблять усе, щоб ці тварини не загинули.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW