Гель чи мазь: що краще при болю в м'язах та суглобахБіль у м'язах та суглобах – поширена проблема, з якою стикаються багато людей незалежно від віку та способу життя. І тут різноманітність засобів для місцевого застосування може заплутати.

Більшість людей не особливо звертають увагу на те, гель чи мазь рекомендує лікар, обираючи те, що вже є в аптечці. А даремно, адже від цього залежить успішність усунення болю. До прикладу, деякі засоби можуть бути зовсім неефективними при травмах суглобів, а при розтягненнях – навпаки, інформує 24 Канал.

Для того, щоб краще зрозуміти, який тип засобу краще обрати у лікуванні болю в мʼязах та суглобах, потрібно розібратись у його природі.

Як болять мʼязи та суглоби

Одним з найпоширеніших больових синдромів є скелетно-м'язовий біль. Він вражає кістки, суглоби, зв'язки, м'язи та сухожилля. Скелетно-м'язовий біль може бути гострим, тобто раптовим і сильним, або хронічним, тобто тривалим. Прояви болю в опорно-руховому апараті можуть містити:

 • Больові реакції при виконанні певних рухів. Біль може виникати або посилюватися в моменти активності, наприклад, при піднятті ваги, тривалому сидінні або стоянні.
 • Зниження амплітуди рухів. Часто при болях у спині спостерігається скутість рухливості, коли пацієнтам важко нахилятися, повертатися або згинати спину.
 • М'язова втома. При занадто активній діяльності мʼязи втомлюються і можуть боліти в різних частинах тіла.
 • Наявність тригерних точок. Певні ділянки м'язів, можуть бути надзвичайно болючими.

До додаткових загальних симптомів можна віднести слабкість і мимовільне посмикування м'язів, а також погіршення сну.


Біль в мʼязах і суглобах погіршує якість життя / Фото Вольтарен

Чому виникає біль у мʼязах та суглобах

Будь-яка надмірна дія на м'яз викликає перевантаження і занадто сильне напруження, що призводить до пошкодження тканин і запалення. Запалення викликає біль в ураженій ділянці та спазм м'язів – це захисна реакція організму, так він запобігає подальшому пошкодженню в цій ділянці. Спазмовані м'язи стають вторинним джерелом болю, що запускає замкнене коло “біль – м'язовий спазм – біль”.

Поширені причини скелетно-м'язового болю:

 • Перенапруження м'язів. Неправильна поза чи техніка виконання вправ викликає втому м'язів, це може призвести до скелетно-м'язового болю.
 • Постава. Порушення постави та неправильне положення тіла при сидінні, стоянні або під час сну можуть спричинити перенапруження певних м'язів, викликаючи болючі відчуття.
 • Ослаблені м'язи. Неактивний спосіб життя та брак фізичної активності можуть призвести до слабкості одних мʼязів і перевантаженню інших.
 • Стрес та емоційна напруга. Психологічний стрес, тривога або депресія можуть викликати спазм м'язів.
 • Неправильно підібране навантаження. Неправильна техніка підйому важких речей, тривале використання невідповідного взуття або інші неправильні рухи можуть викликати біль.
 • Травма. Забій, розтягнення, розрив зв'язок або м'язів, перелом кістки або інші пошкодження.

Найчастіше від скелетно-м'язового болю страждають люди, які ведуть сидячий спосіб життя. Наприклад, 63% офісних співробітників відчувають біль різної локалізації: на головний біль та біль у шиї скаржаться 42%, на біль у нижній частині спини – 34%, на біль у плечах – 16%.

Біль у шиї чи плечах в офісних співробітників в середньому виникає один раз на тиждень, тоді як біль у спині – щонайменше один раз на рік.

Як полегшити біль

Лікування місцевими засобами – один з основних методів терапії скелетно-м'язового болю, оскільки може допомогти оперативно зменшити неприємні відчуття, зняти запалення та спазм. Найчастіше для цього
використовують нестероїдні протизапальні препарати — гелі чи мазі.

Мазі та гелі мають багато спільного. Обидва препарати містять активні речовини, які проникають через шкіру та потрапляють до осередку запалення. Основна відмінність між мазями та гелями полягає в їхній консистенції. Мазі, як правило, більш жирні та густі, а гелі – легші та водянисті.

Гелі мають декілька переваг над мазями:

 • Легко наносяться. Гелі легко розподіляються по шкірі, не залишаючи жирних слідів. Це зручно для використання в місцях, де складно наносити мазь, наприклад, на шию, спину або коліно.
 • Швидко всмоктуються. Гелі швидко проникають у шкіру, що дозволяє активним речовинам швидше дістатися до вогнища запалення.
 • Не залишають жирних слідів на одязі. Це важливо для людей, які хочуть використовувати препарат у робочий час або коли планують вихід з дому.

Крім того, деякі гелі охолоджують шкіру при нанесенні, що може принести полегшення болю.

Мазь також має певні переваги. Вона створює на шкірі захисну плівку, яка забезпечує тривалішу дію лікарських речовин у проблемній області. Мазі можуть зігрівати, поліпшуючи місцевий кровообіг і прискорюючи відновлення. Вони підходять для лікування болю в суглобах та м'язах, особливо коли необхідний тривалий контакт з лікарським засобом.


Точну причину болю може визначити лише лікар / Фото Вольтарен

Емульгель – поєднання позитивних властивостей гелю і емульсії

Та коли постає вибір: гелі чи мазі, лікарі можуть порадити іншу форму препаратів місцевого застосування – емульгель. Адже активна речовина препарату проникає через шкіру та потрапляє до осередку запалення.

Саме в такій формі випускається Вольтарен Емульгель. Цей засіб містить діючу речовину диклофенак (у формі солі — диклофенаку діетиламіну), який показав кращу* ефективність, ніж інші діючі речовини у місцевому застосуванні. І ця діюча речовина у поєднанні з формою емульгелю надає препарату наступні якості (згідно з інструкцією до застосування):

 • потрійний ефект: полегшує біль, зменшує запалення та прискорює одужання,
 • швидко проникає в місце запалення, відтак допомагає полегшити гострий біль вже через 1 годину,
 • має тривалу дію шляхом поступового вивільнення діючої речовини у прилеглі тканини після її накопичення у шкірі,
 • не залишає слідів на одязі, а також має нейтральний запах,
 • швейцарська якість.

Вольтарен Емульгель використовують при розтягненнях, болю в суглобах, спортивних травмах та ревматичних болях.

Також лікарі можуть призначитиВольтарен Форте. Цей емульгель допомагає при:

 • пошкодженнях м'яких тканин, як-от сухожилля, зв'язки, м'язи та суглоби,
 • сильному болю у спині, що виник внаслідок спортивних травм,
 • локалізованих формах ревматизму м'яких тканин.

Вольтарен Форте має подвійну концентрацію діючої речовини (у порівнянні з Вольтарен Емульгелем), підсилювач проникнення олеїловий спирт та наноситься всього двічі на добу.

Отже, біль в суглобах може сильно псувати якість життя та робити людину непрацездатною, однак сучасні лікарські засоби допоможуть впоратись з цією проблемою.

*Дослідження in vitro на препаратах шкіри ex vivo порівняно з місцевим ібупрофеном.
1. Cordero J et al. Eur J Pharm Biopharm. 2001;51(2):135-142; 2. Pradal J, et al. Postgraduate Medicine. 2018;130(sup1):45;

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов'язково ознайомитися з інструкціями для медичного застосування лікарських засобів Вольтарен Форте, емульгель для зовнішнього застосування 2,32 %. Р.П. № UA/1811/01/02 від 22.02.2019 та Вольтарен Емульгель, емульгель для зовнішнього застосування 1%. Р.П. № UA/1811/01/01 від 17.07.2019. Імпортер та уповноважена організація в Україні: ТОВ "ХАЛЕОН УКРАЇНА", 02152, м. Київ, пр-т П. Тичини, 1-В, тел.: (044) 585-51-87, e-mail: [email protected]. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній Халеон. ©2023 група компаній Халеон або їх ліцензіар. Інф. матеріал № PM-UA-VOLT-23-00036. Дата виробництва матеріалу: 12.2023

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.uaAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW