У Києві вирішили закупити під час війни 30 скляних зупинок для пасажирів: деталі тендеруКомунальне підприємство "Київпастранс" оголосило конкурс на закупівлю 30 сучасних "павільйонів очікування", стінки яких мають бути виготовлені зі скла.

Про це свідчать дані тендеру на Prozorro.

Ще більше новин шукайте в нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва – 44.ua". Також не забувайте долучатись.

Зупинки громадського транспорту повинні мати металевий каркас і дерев’яну лавку.

На цю пропозицію пристало ТОВ "МОНТАЖБУД77", яке за 8 371 868 грн зголосилося виготовити ці конструкції до кінця грудня 2024 року.

Депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова іронізує, що це "чудове рішення" під час війни, оскільки скляні зупинки не дуже захищають від дощу і сонця.

Також вони не допоможуть, а скоріше нашкодять, під час ймовірних російських ракетних атак на столицю, адже у разі вибуху уламки скла можуть поранити громадян, які вирішать перечекати повітряну тривогу у цій споруді.

Тендеру на бетонні укриття, звісно, немає, - резюмує Ксенія Семенова.

Натомість у КП «Київпастранс» пояснили, що вони щороку укладають страхувальний договір на оновлення зупинкових павільйонів. Мета угоди – це зарезервувати можливість встановити зупинки у випадку запуску нових маршрутів чи пошкодження наявних павільйонів.

Виготовлення зупинок у такому разі відбувається за заявкою підприємства. Тобто, на сьогодні жодної зупинки не замовлено. У Київпастрансі наголосили, що після завершення терміну договір анулюється автоматично.

Що стосується матеріалу для павільйонів, а саме скляних панелей, то у підприємстві пояснили, що такий вибір не випадковий. Адже такий матеріал є базовим для всіх нових зупинок в Києві і в інших українських та європейських містах. Прозорість матеріалу покращує оглядовість пасажирів.

Крім того, у Київпастрансі зауважили, що скляні панелі, які застосовуються при виготовленні зупинок, при пошкодженні не дають гострих уламків. Вони розбиваються на малотравматичні фрагменти за принципом автомобільного скла. У КП «Київпастранс» також нагадали, що під час повітряної тривоги найбезпечніше перебувати в укритті.

Раніше ми також повідомляли, комунальне об'єднання «Київзеленбуд» вдруге шукає підрядника для проведення капітального ремонту в парку «Гідропарк»(права частина) території при виході зі станції метро. На це планують витратити до 2 441 851 гривні.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW