Як українці в Італії просувають правду про трагедію МаріуполяМаріупольчанка Майя Шурховецька організовує показ фільму "20 днів у Маріуполі" у столиці італійської Сицилії. І це стане відповіддю росіянам, які влаштовують показ брехливого "кіно" про те, як росіяни "відроджують" Маріуполь.

"Запрошую Вас на перегляд документального фільму про війну у Маріуполі, який номіновано на Оскар «20 days in Mariupol». Я в ці дні теж була в місті. Тому я прямо свідок того, що буде показано у фільмі. Показ фільму буде у кінотеатру Cinema Vittorio De Seta 10 січня о 18:00, вхід безкоштовний. І моє прохання, давайте не будемо мовчати, а показувати світові, що відбувається в Україні і запросимо якнайбільше італійців", - закликала українців в Італії Майя Шурховецька.

Як українці в Італії просувають правду про трагедію Маріуполя, фото-1

Вона виїхала із Маріуполя разом з родиною в середині березня. Ось як виглядає її дім у Маріуполі.

Як українці в Італії просувають правду про трагедію Маріуполя, фото-2

Майя пережила найстрашніші дні блокади і готова розповідати про це італійцям на італійській мові, бо за майже два роки життя у Палермо добре вивчила італійську мову.

Майя розповіла 0629, що організувати показ фільму в Італії дуже непроста задача. 

Як українці в Італії просувають правду про трагедію Маріуполя, фото-3

"Треба збирати мільйон підписів, дозволів. Я до останнього моменту не булап впевнена, що все вийде. Крім того, ми збирали гроші за оренду самотужки, для того щоб вхід на показ був вільним, і щоб якомога більше італійців захотіли і  змогли подивитися фільм.

Я планую виступати перед початком показу. Справа в тому, що більшість кадрів фільму зроблені саме в тому районі, де я жила з родиною. Це фільм про те, що ми пережили особисто. Я хочу, щоб італійці знали правду про те, що зробила Росія з нашим містом", - розповіла організаторка показу.

Майя каже, що українська громада невелика в Італії, проте дружна, і вони вже обговорюють, як будуть реагувати на брехливий фільм про Маріуполь, який росіяни збираються показати в Модені. Вони хочуть довести італійцям, що в Маріуполі жили не українці, а окуповані хунтою росіяни. І що тільки тепер, під владою Москви, місто почало розвиватися. Але це брехня. І це неможна допустити.

На жаль, на відміну від російських організацій, які мають потужну фінансову підтримку від держави, українська громада такої підтримки не має, і протидіяти проросійським вкидам дуже важко в таких умовах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська культурна асоціація планує показати в Італії фільм про «відродження» Маріуполя, який «повстав проти київської хунти»AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW