В Україні збільшили склад товарів бебі-боксу для малюка, але зменшили кількість одягуЗ 1 січня 2024 року вартість бебі-боксу збільшилася до 7689 грн. Це пов’язано зі зростанням прожиткового мінімуму для дітей до шести років,  який наразі складає 2 563 грн.

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України.

У повідомленні зазначено, що кожні 4 роки склад пакунку має переглядатися. Це відбувається з урахуванням експертної думки не тільки працівників Мінсоцполітики, а й фахівців інших міністерств, залученням батьків немовлят, представників ЮНІСЕФ. За результатами обговорень та фокус-групових досліджень вміст «Пакунку малюка» коригується, враховуються побажання батьків та їх бачення щодо того, які предмети і засоби є не просто необхідними, а й зручнішими та якіснішими. Із врахуванням результатів таких консультацій Мінсоцполітики провадить подальші переговори з виробниками та постачальниками.

Заступниця міністра соцполітики Уляна Токарєва наголосила, що при визначенні комплектації бебі-боксу Міністерство орієнтується, перш за все, на забезпечення належної якості товарів та на потреби більшості дітей.

«Міністерство соціальної політики затвердило своїм Наказом №1 від 2 січня 2024 р. скоригований вміст  «Пакунку малюка», який наразі проходить процедуру державної реєстрації. Наразі “пакунок малюка” став раціональніше укомплектованим: збільшено кількість або додано товарів, які користуються попитом, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплий одяг для немовлят (шапочки та чоловічки), збільшено розмір пледа-ковдри для зручнішого використання, натомість зменшено кількість одягу найменшого розміру, з якого малята швидко виростають (бодіки, штанці-повзунки) та інше», - зазначено в повідомленні.

Після завершення державної реєстрації наказу, з повним переліком пакунка малюка можна буде ознайомитись на сайті відомства.

Що таке пакунок малюка?

«Пакунок малюка або Бебі-бокс» – це  одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина. Мета цієї програми – підтримати  родину новонародженого та допомогти їй  забезпечити належний догляд за немовлям. 

Бебі-бокси були запроваджені ще у 2018 р., коли був започаткований пілотний проект, що реалізовувся між Урядом України та ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) і ЮНОПС (Управління ООН з обслуговування проектів). З того часу видано близько 700 тис. «пакунків малюка». Можливий варіант й отримання грошової компенсації замість бебі-бокса, проте  частина  батьків обирає саме «Пакунок малюка». Адже отримати з народженням дитини набір з більше ніж 80 найнеобхіднішими речами та засобами  – зручно і вигідно.

Право на  «Пакунок малюка» мають також й усиновлювачі, опікуни, прийомні батькам, батьки-вихователі або патронатні вихователі, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили дитину.

Нагадаємо, що на Полтавщині відкрили перше "вікно життя": раніше вони з'явилися в обласному центрі.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW