В'ячеслав Чаус: «Ми максимально забезпечили об'єкти критичної інфраструктури»Чи буде на Чернігівщині тепло та світло, якщо країна-терорист продовжить нас обстрілювати та пошкодить критичну інфраструктуру? Розповідає очільник ОВА В'ячеслав Чаус.

29 грудня минулого року відбулася найбільша масована ракетна атака на українські міста з початку повномасштабного вторгнення. І вже 2 січня поточного року росіяни знову завдали потужного удару по житлових будинках та інфраструктурі.

Цього разу наше місто оминула біда,але ми повинні бути готові до будь-якого розвитку подій. Тож чи буде на Чернігівщині тепло та світло, якщо росіяни продовжать тероризувати Україну обстрілами та пошкодять критичну інфраструктуру? Про це під час пресконференції розповів очільник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

«Дуже важко сказати, готові ми чи ні, тому що ти не знаєш, який блекаут прийде: може бути повний, а може частковий. Але я знаю точно, що ми максимально забезпечили всі підприємства критичної інфраструктури, всі лікарні, всі центри прийняття рішень, переважну більшість комунальних вузлів альтернативними джерелами електропостачання: як великими, так і більш мобільними генераторами. Ми маємо в декількох ключових громадах модульні котельні, які теж мають певну автономність».

Начальник обласної військової адміністрації зауважив, що протягом 2023 року область значно збільшила кількість альтернативних джерел електропостачання, в тому числі багато в чому завдячуючи допомозі країн-партнерів. У позаминулому році, маючи у своєму розпорядженні значно скромніші потужності, Чернігівщині вдалося уникнути колапсу під час всеукраїнських масштабних відключень. Тому цілком можна зробити припущення, що за умов повторення ситуації ми впораємося й цього разу.

«Дуже важливим є доступ до води, дуже важливе електропостачання, як мінімум, в лікарні і інші об'єкти, де без води й світла дуже важко забезпечити життєдіяльність установи. І результати перевірок, і ті цифри, що я бачу, і об'єкти, на яких я буваю, – я вважаю, що ми готові. У 2022 році, коли у нас були відключення по місту Чернігову? і на декілька днів виключали усе місто, навіть тоді у нас медицина і певні критичні об'єкти впорались з цією ситуацією. За 2023-й рік ми значно наростили наші потужності з точки зору альтернативного електропостачання».


Ольга Мелашенко

Чернігівська Медіа ГрупаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW