Штрафи за ухилення від мобілізації: які зміни пропонують у новому законопроєкті25 грудня у Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт щодо посилення мобілізації. Зокрема, він має на меті не лише оптимізацію процесу, але й посилення відповідальності за військові правопорушення.

Як можуть змінитися штрафи

Згідно з положеннями нового законопроєкту, громадянину призовного віку, який ухиляється від постановки на військовий облік, доведеться сплатити штраф у розмірі від 8,5 тисяч до 17 тисяч гривень. В порівнянні зі сьогоднішнім штрафом, що становить 3 400 – 5 100 гривень, це значне збільшення суми.

Зокрема, порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок та військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, за новим законопроєктом обійдеться пересічним громадянам від 25,5 тисяч до 34 тисяч гривень. Для посадовців штраф складатиме від 34 000 до 85 000 гривень.

Законопроєкт також надає право затримувати громадян, які порушують законодавство під час дії воєнного стану, на строк до трьох годин, а в окремих випадках – до трьох діб.

Щодо ухилення від мобілізації, новий законопроєкт пропонує застосування такого ж самого заходу, що й за відмову проходити ВЛК - від 3 до 5 років позбавлення волі.

Важливо відзначити, що попри ці ініціативи, у Раді вже анонсували внесення перших правок до законопроєкту. Заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук зазначила, що деякі поправки будуть спрямовані на ліквідацію корупційних норм, і Комітет з питань безпеки та оборони працюватиме над більш компромісною версією законопроєкту. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW