Посилення контролю: без яких документів не вдасться перетнути кордон українцям, що мають відстрочку від мобілізаціїУкраїнські прикордонники розповіли про нову вимогу до чоловіків, які виїжджають за межі країни. Тепер під час перетину кордону потрібно пред'явити ще один додатковий документ. Вимога стосується військовозобов'язаних, які мають право на відстрочку від мобілізації. Про це повідомив речник ДПС Андрій Демченко, пише Today.ua.

Який документ вимагають при перетині кордону

В останні дні 2023 року появилися повідомлення про те, що багатьох чоловіків перестали випускати з України. На пунктах пропуску почали утворюватися величезні черги. Не пропускали навіть інвалідів та багатодітних батьків, а також водіїв рейсових автобусів.

Як пояснив Андрій Демченко, законодавча норма, що дозволяє чоловікам із відстрочкою від мобілізації виїжджати за межі країни, продовжує діяти. Але вимоги при перетині кордону для чоловіків віком від 18 до 60 років посилилися.

Це пов'язано з тим, що останнім часом почастішали випадки використання підроблених документів при спробі виїзду за кордон.

"Українські прикордонники можуть вимагати у чоловіків, яким дозволено перетинати кордон, зокрема у багатодітних батьків, витяг з протоколу ТЦК про відстрочку або запис про відтермінування у військово-облікових документах", - сказав речник ДПС.

Тому тепер усі чоловіки із відстрочкою мусять отримати відповідний дозвіл від ТЦК, освіживши свої дані. Його потрібно пред'явити разом із документами, які підтверджують їхню інвалідність, багатодітність або інші підстави для права на відстрочку. Тоді, як запевнив Андрій Демченко, жодних проблем під час перетину кордону не буде.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW