Ухилянтів виявляють за допомогою сервісних центрів МВС: новий спосіб вручення повістокВ Україні продовжується мобілізація, повістки військовозобов'язаним вручають у різних місцях всіма можливими способами. Приміром, тепер шанс отримати повістку з'явився у тих, хто відвідує сервісні центри МВС. Про черговий винахід із виявлення ухилянтів від мобілізації розповів адвокат Роман Сімутін, пише РБК-Україна.

Адвокат повідомив про реальний випадок, який стався з одним із його підписників. За словами Сімутіна, це "майже детективна історія, від якої захочеться заплакати або засміятися".

Підписник розповів, як працює нова схема. Коли громадянин звертається до вікна оператора сервісного центру, щоб віддати документи щодо купівлі-продажу авто, його просять зачекати. Через годину підходять співробітники поліції і повідомляють, що він перебуває в розшуку як ухилянт.

"Ви шоковані й намагаєтесь зрозуміти, як же так, адже жодного разу не отримували повістки. Крім того, а звідки це поліція дізналася, що ви зараз тут у приймальні сидите?" - каже адвокат.

Як пояснив підписник Сімутіна, він не зміг перереєструвати автомобіль через "Дію", оскільки не пройшов так звану перевірку за базою "особи в розшуку ІПНП" (Інформаційний портал Національної поліції - "ГАРПУН").

Цей портал з'єднаний із базою даних реєстраційних центрів. Тому під час перевірки авто по реєстрах оператор бачить всю інформацію, у тому числі про так званий "розшук особи".

"Не маючи підстав для відмови у продажі, цей "добрий" оператор - такий собі сучасний Павлік Морозов, керуючись "найблагішими" намірами, тишком-нишком телефонує поліціянтам і повідомляє про виявлення злісного "ухилянта", - сказав адвокат.

Далі "ухилянта" можуть спробувати затримати, щоб доставити в ТЦК. Якщо це не вдасться, каже Сімутін, можуть погрожувати затримати за злісну непокору законному розпорядженню поліцейського.

У таких випадках адвокат рекомендує вимагати доказів вчинення правопорушення й обґрунтування законності розпорядження. Підписник Сімутіна в результаті погодився написати зобов’язання з’явитися до ТЦК.

"На тому і розійшлися. А тепер обирайте, плакати чи сміятися", - резюмував адвокат.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW