«Ми маємо це зробити, у нас немає іншого виходу» – Чаус прокоментував питання мобілізації на ЧернігівщиніНачальник Чернігівської обласної військової адміністрації на брифінгу 2 січня 2024 року прокоментував питання мобілізації на Чернігівщині. В'ячеслав Чаус у відповідь на запитання журналістки «Суспільного» зауважив, що на нашу область доведені певні цифри по мобілізації, але наразі вони не виконуються.

- На сьогодні ми не виконуємо те завдання, яке нам доводять. І це насправді є дуже погано. Коли ви задаєте питання щодо впливу мобілізації на економіку, то я хочу сказати, що якщо не буде мобілізації, ми програємо війну. Це треба розуміти. Я спілкуюсь з військовим, з яким ми тут в Чернігові сиділи у березні. Він уже після березня 2022-го лише тиждень мав відпустку, а весь інший час заходиться там, де не піднімають голову, тому що летить постійно. Мабуть, ми маємо зробити все, щоб такі військові теж могли відпочити і з новими силами йти в бій.

Очільник Чернігівської ОВА зауважив, що у нього є розуміння і спільне бачення цього питання із очільниками громад Чернігівщини, оскільки наш регіон прикордонний, і ризики є достатньо високими.

- Це дуже непопулярне питання, я не читаю пости у Фейсбуці, тому що бережу залишки своїх нервів. Але я дивлюсь телеграм-канали, лайки й дизлайки й розумію, що як тільки з’являється питання мобілізації – у всіх просто виникає негатив. Але про це треба говорити і це треба робити, тому що без мобілізації, без виконання завдань по мобілізації ми втратимо країну. Ми до речі, про це говорили з головами громад на останній раді оборони, і всі погодилися. Ні Ратан Ахмедов, ні Сергій Гарус не хочуть більше зустрічати танки російські й казати "Йдіть звідси!". Та й вони танками й не поїдуть, буде зовсім інша тактика.

В’ячеслав Чаус підкреслив, що питання мобілізації – це спільна відповідальність: і військової адміністрації, і центрів комплектування, і органів місцевого самоврядування, і бізнесу, в тому числі.

- Ми маємо розуміти наслідки, якщо не виконаємо мобілізаційне завдання. Ми це маємо зробити, у нас немає іншого виходу. І бізнес, який коли отримує завдання на мобілізацію людини, звільняє цю людину заднім числом, а потім приймає на роботу, воєнкомату звітує, що ця людина не працює у них, власнки бізнесу теж мають розуміти наслідки. Ми маємо всі зробити максимально можливе для того, щоб наблизити нашу перемогу. Без мобілізації ми взагалі кажемо не про наближення перемоги, а чи буде вона взагалі.

Ольга МелашенкоЧернігівська Медіа ГрупаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW