В Україні готують компромісний варіант закону про мобілізацію25 грудня 2023 року у Верховний Раді України зареєстрували новий законопроєкт щодо посилення мобілізації. Однак, документ викликав обурення як серед гроадян, так і окремих чиновників і політиків. Наразі робочі групи, залучені до розробки законопроєкту, працюють над створенням більш компромісного варіанту, який зможе отримати підтримку для голосування в сесійній залі.  Про це в ефірі телемарафону повідомила заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук.

Які зміни планують внести

Євгенія Кравчук наголосила на важливості узгодження компромісів у новому законопроєкті, зокрема, з врахування зауважень омбудсмена з прав людини Дмитра Лубінця. Однією з основних тем обговорення стала норма про повноваження воєнкомів при формуванні списків боржників і вирішенні питань мобілізації. Крім того, посадовиця висловила побоювання щодо можливих корупційних практик у цьому процесі.

Є певні занепокоєння, щоб не було певних корупційних норм. Наприклад, норма про те, що воєнкоми можуть самі вносити, самі вирішувати кого забрати з так званого списку боржників. Знову таки ці всі дії мають бути у зрозумілий і справедливий спосіб, - зазначила Євгенія Кравчук.

Також посадовиця відзначила, що обговорюється питання стосовно людей з інвалідністю. Заступниця голови Комітету ВР висловила думку, що важливо довіряти рішенням центру медико-соціальної експертизи (МСЕК), Однак наголосила, що випадки корупції у відповідній установі були зафіксовані вже неодноразово.

Є підозри, що деякі комісії видавали рішення по групі інвалідності у корупційний спосіб. Але це не означає, що люди, які мають проблеми зі здоров'ям, мають підпадати під підозру. По цих питаннях ми ще будемо консультуватися з профільним комітетом з питань здоров'я нації, з МОЗ. Очевидно, що це буде одна з дискусійних норм, - підсумувала Євгенія Кравчук.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW