ЗСУ звільнили майже 400 квадратних кілометрів території – підсумки 2023 року на фронтіПовномасштабна війна триває майже два роки. За цей час росіяни вже не один раз ставили "дедлайни" з повної окупації Донеччини та Луганщини, проте досягти цієї цілі так і не змогли. Натомість – зазнали чималих втрат, намагаючись захопити якомога більше української землі. Так, протягом 2023 року вони загарбали 683 квадратних кілометри території, а наші воїни звільнили 395 "квадратів".

Про це передає 06239  з посиланням на аналітичну групу DeepState.

ava7tjkvsqxppo3b.jpg

ava7tjkvsqxppo3b.jpg

Основні здобутки противника – Бахмут та Соледар

Головних успіхів у 2023 році наші захисники досягли під час літнього контрнаступу. За цей час їм вдалося звільнити майже 15 населених пунктів, зокрема:

- Старомайорське;

- Андріївку;

- Кліщіївку;

- Урожайне.

У той же час противник окупував понад 20 населених пунктів. Серед них – три невеличних міста: Бахмут, Соледар та Мар’їнка.

"У першу чергу нас цікавлять власні успіхи. Але і тут, порівнюючи з 2022-м, можна сказати, що *** (росіяни – ред.) не мали стратегічного результату. Натомість у нас є успіхи в обороні. Єдиний нюанс, що коли оборона була/є малою кров'ю - це успіх, а решта - доволі сумнівно. Чому так - ворог має більший людський потенціал. Умовно мобілізуємо 500 тис за півроку, після цього ворог за два місяці відмобілізує 630 тис, наприклад. Паритет буде відновлено", - зауважили аналітики.

Вони також підкреслили, що минулий рік пройшов під акомпанемент позиційної війни. Хоча росіяни й мали певні успіхи, однак вони не такі вже й суттєві, як може здатися на перший погляд. Так, за вказаний період окупанти захопили в 182 рази менше, ніж за перші чотири місяці після повномасштабного вторгнення армії РФ.

Як змінити ситуацію на фронті в 2024 році

"Ворог провів масштабну мобілізацію, збільшивши наземний контингент за рік в 2.5 рази. Метою цього був вихід на адмінмежі Донецької області. Результату нема", - звернули увагу  в DeepState.

Читайте також: У США оцінили, яку територію Україна звільнила від початку повномасштабної війни

На думку аналітиків, за минулий рік противник активно навчався та виправив чимало помилок. Тож сподіватися на "легку" перемогу чи те, що 2024 рік буде неважким, не варто. Найближчим часом чимале значення матимуть fpv-дрони та методи боротьби з ними.

Щоб змінити ситуацію на фронті, за даними фахівців, Україна має адаптуватися до нових методів ведення війни та провести кадрові чистки. Крім того, важливим ключем до успіху аналітики вважають переосмислення доктрин.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW