Мінімальна зарплата підвищилася 1 січня: як це відобразилося на податках і соцвиплатахВ Україні 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати збільшився – тепер він становить 7100 грн. Згідно з держбюджетом, це стало першим етапом підвищення в 2024 році. Водночас зміняться й інші виплати, зокрема деякі види пенсій, зарплата бюджетників, соцдопомога з вагітності й пологів, а також сума ЄСВ, пише Фокус.

Підвищення пенсій

У зв'язку зі збільшенням розміру мінімальної зарплати переглянуть розміри пенсій пенсіонерам, які отримують виплати за віком за дотримання кількох умов:

  • вік пенсіонера 65 років і старше;
  • пенсіонер не працює, не є ФОПом;
  • страховий стаж не менше 35 років для чоловіків, 30 років — для жінок.

Для цієї категорії одержувачів пенсії із 1 січня 2024 року її мінімальний розмір становить 2840 гривень (розраховується як 40% від розміру мінімальної зарплати).

Якщо пенсіонер працює або оформлений як підприємець, перерахунок пенсії можливий лише після припинення трудової діяльності.

Зарплати бюджетникам

Посадові оклади бюджетних працівників залежать від установленого розміру мінімальної зарплати, тому з 1 січня 2024 року посадові оклади працівника 1-го тарифного розряду зростуть до 3195 гривень (було 2893 грн).

Із розміром мінімальної зарплати пов'язана допомога у зв'язку з вагітністю й пологами. З початку 2024 року вона не може бути меншою за 7100 гривень. Ще один вид виплат, які переглянули з 1 січня - неоподатковуваний розмір добових. Добові виплати тепер становлять 71 грн.

Розмір ЄСВ

Розмір єдиного соціального внеску, який розраховується як 22% від суми мінімальної заробітної плати, тепер зросте на 88 гривень і становитиме 1562 гривні.

Ці зміни насамперед стосуються фізичних осіб підприємців і тих працівників, які отримують мінімалку. Водночас ставка податку (22%) не змінилася, тому для тих, у кого зарплата перевищує мінімальну, податки не зміняться.

Крім того, змінилася максимальна сума ЄСВ, яка становить із 1 січня 2024 року 106 500 гривень (було100 500 грн.).

Додамо, що ФОПи, згідно закону, можуть не платити ЄСВ до кінця війни та ще 12 місяців після скасування воєнного стану.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW