Сьогодні відзначається 115 річниця від дня народження Степана БандериСьогодні відзначається 115 річниця від дня народження лідера ОУН, символу українського спротиву – Степана Бандери!

1 січня 1909 – народився Степан Андрійович Бандера, український політичний діяч, революціонер, один із радикальних та чільних ідеологів, практиків і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б.

Про це інформує Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту ЖОДА.

Факти з життя Степана Бандери:

Глава ОУН народився в родині священника, а його брат Олександр був музикантом та композитором. Саме він написав гімн Організації Українських Націоналістів (ОУН).

Степан Бандера захоплювався лижним спортом, грою в шахи та грав на музичних інструментах. Крім того, він був членом драматичного гуртка та одним з найактивніших діячів “Просвіта”. Ще він долучився до створення товариства “ЛУГ” і намагався залучити своїх односельців до цих організацій.

Під час навчання у виші Бандера займався політичною діяльністю і був членом кількох українських націоналістичних організацій, що вплинуло на його подальшу діяльність.

Спершу глава ОУН планував стати священником, як і його батько, але згодом змінив свої плани.

Трагічна доля спіткала на лише Степана, але і його родину. Під час Другої світової війни двоє його братів, Олександр і Василь, були вбиті у концтаборах. Його сестра Оксана відбула загалом 49 років заслання.

Управління національно-патріотичного

виховання, молоді та спорту ЖОДАAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW