Підвищення зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму: зміни, які очікують на миколаївців у січніУсічні миколаївцям слід приготуватися до деяких змін. 

Редакція сайту 0512.ua вирішила зібрати всі нововведення та зміни в одному матеріалі.

Підвищення мінімальної зарплати

У грудні 2023 року Уряд схвалив підвищення мінімальної заробітної плати з 2024 року. Відповідні зміни закладено в державний бюджет на наступний рік.

Так, з січня мінімальна заробітна плата складатиме 7 100 гривень. До цього ця цифра дорівнювала 6 700 гривень.

Нагадаємо, що також передбачено підвищення зарплати в квітні до 8 000 гривень.

Прожитковий мінімум

У січні зміниться прожитковий мінімум. Так, ПМ на одну особу з розрахунку на місяць буде становити – 2 920 гривень. На дітей до 6 років – 2 563 грн, на дітей від 6 до 18 років - 3 196 грн, працездатних – 3 028 грн, непрацездатних (пенсіонери, інваліди) – 2 361 грн.

Зросте мінімальна пенсія

З січня заплановані підвищення і для пенсіонерів. Мінімальна пенсія зросте до 2 361 грн, максимальна –до 23 610 грн. Індексація всіх пенсій відбудеться з 1 березня.

Також у 2024 році зміниться розмір стажу, який потрібен для виходу на пенсію. Оформити вихід на пенсію за віком у 60 років зможуть люди зі стажем 31 рік, у 63 роки – зі стажем 21-31 рік, у 65 років – 15-21 рік.

Спрощення призначення соціальних стипендій та соцдопомоги

З 1 січня 2024 року студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти, які перебували в полоні росії, були ув’язнені або позбавлені свободи через військову агресію рф проти України, а також їхні діти, отримають соціальні стипендії.

Для дітей учасників бойових дій спрощено перелік документів, на підставі яких призначатиметься стипендія.

Крім того, оптимізовано процедуру отримання соцдопомоги для:● осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю;● осіб, які не мають права на пенсію, та осіб з інвалідністю.

Офіцери поліції у школах Миколаївщини

З січня у школах Миколаївщии почнуть працювати офіцери поліції, аби слідкувати за безпекою. В обов'язки цих офіцерів буде входити захист від сторонніх людей, не допущення на території шкіл людей з небезпечними предметами таких як вибухівка чи зброя. Для виконання цієї служби виділити 38 працівників, які будуть займатися безпосередньо безпековим середовищем на території шкіл. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW