На Запоріжжі окупанти поширюють фейк про повістки на чеках в супермаркетахПредставники окупаційної влади продовжують розповсюджувати неправдиву інформацію стосовно мобілізації в Україні. Цього разу вони демонструють світлину з чеком з супермаркету, де нібито міститься припис з'явитися до найближчого військкомату. Ми перевірили, чи правдиві ці повідомлення.

Так, 25 грудня телеграм-канал «Токмак Сегодня» розмістив допис з зображенням касового чек з написом українською: «…щойно ви отримали повістку. У вас є 48 годин, щоб з'явитися в найближчому пункті ТЦК».

«Украина. На чеке написано: "Вы получили повестку. Вам срочно, в течении 48 часов, нужно прийти в ближайший пункт ТЦК". На чеке, при оплате картой, имеются все ваши данные, если вы не придёте, вас ждут суд и блокировка карты. Добрались до самого святого у хохла — до кошелика», - зазначається в дописі телеграм-каналу.

На Запоріжжі окупанти поширюють фейк про повістки на чеках в супермаркетах, фото-1

Аналогічні дописи, поширили і інші телеграм-канали - Соловьёв»,  «Шейх Тамир», «Бочарик (ага, тот самый)» и HKR. Деякі з них стверджували, що такий чек видали в одному із супермаркетів великої української мережі «Сільпо». Фактчекери з видання «Ґвара Медіа» здійснили пробну купівлю та порівняли отриманий чек із завірусним зображенням.

На Запоріжжі окупанти поширюють фейк про повістки на чеках в супермаркетах, фото-2

В інтернеті можна зустріти чимало знімків старих чеків із «Сiльпо» з трохи схожим дизайном. І навіть чек, майже ідентичний вірусному, тільки з іншим написом. Ліве зображення поширювалося у 2020–2021 роках, проте вже тоді з'ясувалося, що це фейк: реальний напис «ви — гідні» було за допомогою фотошопу виправлено на «ви — гніди». Зараз творці фейку провели менш акуратну роботу, не підібравши навіть потрібний шрифт.

На Запоріжжі окупанти поширюють фейк про повістки на чеках в супермаркетах, фото-3

Таким чином, знімок чека з повісткою, що поширив "Токмак Сегодня" — результат цифрової обробки фотофейка, що з'явився ще в 2020 році.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW