У Запоріжжі в минулому році перейменували 148 вулиць та провулківУ Запорізькій міській раді протягом 2023 року перейменували 148 вулиць та провулків в рамках дерусифікації топонімів.

Про це повідомляє 061.

Нові назви були підтримані на засіданні робочої групи по створенню реєстру урбанонімів за результатами інтерактивного голосування громадськості, в рамках підтримки петицій тощо. Мова йде переважно про ті назви, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують Російську Федерацію та Республіку Білорусь.

Щодо кількісних показників, то найбільше вулиць перейменували в Шевченківському районі міста (68), Дніпровському (30), Заводському (19), Комунарському (15), Вознесенівському (11). Найменше перейменувань торкнулося Хортицького (3) та Олександрівського (1) районів міста.

З повним переліком перейменувань можна ознайомитись на слайдах, проте так як перелік був складений станом на 1 грудня 2023 року в нього не потрапило перейменування вулиці Орловської на Яхт-Клубну в Заводському районі міста, що було затверджено на сесії 22 грудня 2023 року.

Нагадаємо, що в Запоріжжі на сайті міськради триває голосування щодо перейменування ще низки вулиць. Долучитися до голосування можна тут.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW