У Львові спростували факти "крадіжок" коштів з ЛеоКарт та підтвердили помилковий штрафУ ЛКП «Львівавтодор» ретельно опрацьовують усі звернення, які надходять від пасажирів щодо неправильного списання коштів за поїздки з ЛеоКарт та банківських карток. За три дні фахівці комунального підприємства проконсультували 47 пасажирів.

В результаті, жоден випадок про «крадіжку коштів» не підтвердився, повідомляє Львівська міськрада.

У ЛКП «Львівавтодор» пояснили, куди ж «зникли» гроші та розповіли про типові помилки, які допускають пасажири при поповненні балансуЛеоКарт і при користуванні карткою.

Так, половина опрацьованих скарг стосувалася ситуації, коли пасажир поповнив баланс картки на кілька сотень гривень, здійснив кілька поїздок і всі гроші “пропали”.

«До прикладу, пасажир звернувся 26 грудня і стверджував, що поповнив баланс ЛеоКарт на 400 грн, після цього здійснив всього декілька валідацій і гроші “вкрали”. При перевірці балансуна картці було мінус 3 грн. А коли перевірили виписку по поїздках, то за період із 11 до 23 грудня було завалідовано аж 31 поїздку. Тож кошти у сумі 403 грн були списані за ці завалідовані поїздки»,- розповіли в ЛКП «Львівавтодор».

Схожі скарги, близько 15%, були на те, що гроші з картки списуються, а людина громадським транспортом не користувалася. Як з’ясувалося, йшлося про випадки, коли кошти списувалися за поїздки, здійснені в період з12 по 18 грудня. «Тоді система працювалаофлайн і валідатор лише фіксував поїздки, а кошти не списувались.Тому, після вивантаження інформації про реєстрації поїздок з 16 грудня тривало поступове списання коштів за вже здійснені поїздки»,- пояснили у комунальному підприємстві.

Ще 20% звернень стосувалося незарахування коштів при поповнені картки. «Так буває, коли ввести некоректний номер картки. Так, власниця ЛеоКарт поповнила картку через сервіс EasyPay. Коли перевірила баланс – коштів не було. Звернувшись на гарячу лінію EasyPay, отримала інформацію, що платіж виконано успішно. А проблема в тому, що жінка при поповненні помилилася в одній цифрі номеру картки і таким чином поповнила не свою ЛеоКарт, тому й не було коштів на балансі. Це вдалося встановити завдяки тому, що був збережений чек про поповнення із терміналу», - розповіли у ЛКП «Львівавтодор».

Серед інших скарг – неможливість завалідувати картку, коли на балансі є кошти. «Пасажирка зазначила, що баланс ЛеоКарт через EasyPay показує 130 грн, а при перевірці через кіоск «Інтерпрес» баланс - від’ємний. Картку не вдається завалідувати. У результаті з’ясували, що при додаванні ЛеоКарт у застосунок була допущена помилка у номері картки. Тож пасажирка поповнювала чужу картку, а користувалася своєю, на якій був нуль.

Звертаємо увагу: обов’язково перевірте, чи відповідає номер вашої транспортної ЛеоКартномеру картки, яку ви додали у застосунку. Якщо є помилка – видаліть цю карту з додатку та додайте свою», - наголосили у ЛКП «Львівавтодор».

Було кілька звернень і щодо списання подвійної суми за одну поїздку.В цьому випадку з’ясувалося, що при оплаті за власну поїздку пасажири на валідаторі додавали оплату за ще одну людину.

«Якщо ви хочете сплатити лише свій проїзд – на валідаторі не потрібно нічого обирати, а лише піднести свою картку. А якщо натискаєте «Додати квитки»та обираєте кількість попутників – кошти спише за ваш проїзд, і за додаткові квитки. Так і в цій ситуації: було списано 30 грн – 15 грн оплата поїздки пасажира та 15 грн оплата поїздки попутника», - пояснили у ЛКП «Львівавтодор».

Крім того, у Львівавтодорі перевіряють і скарги на роботу контролерів.

До прикладу,випадок, що стався нещодавно в автобусі №47А: пасажирка Ольга Ярош оплатила за проїзд банківською карткою, але при перевірці оплати проїзду на терміналі контролера валідація проїзду відображалася як така, що не зареєстрована. Відповідно, це стало підставою для стягнення вартості штрафного квитка – 300 грн.

Опрацьовуючи цю скаргу, з’ясувалося, що пасажирка дійсно оплатила за проїзд. А на терміналі контролера поїздка не відображалася через те, що водій на кінцевій зупинці не перемкнув наступне коло на консолі перед початком нового рейсу. Відтак, оплата відображалася як недійсна. «Нам дуже прикро, що виникла така ситуація, яка завдала стільки клопоту пасажирці. У четвер наші котролери зустрілися з пані Ольгою, повернули сплачені за штраф кошти, і разом з вибаченнями подарували загальну транспортну картку ЛеоКарт», - зазначили у комунальному підприємстві.

Серед інших скарг, коли, на думку пасажирів штраф накладено безпідставно, оплата карткою, на якій не було коштів чи поїздка на підставі старого, придбаного у попередні дні, паперового квитка.

Відтак, пасажирів просять бути уважними і при валідації поїздок, і при поповненні своїх транспортних карток. А при оплаті готівкою у водія – обов’язково отримати квиток з QR-кодом та зберігати його до кінця поїздки.

Нагадаємо, у Львові з 11 грудня в усьому громадському транспорті з'явилась можливість оплачувати за проїзд безготівково. Вартість проїзду в усьому транспорті однакова. Сума відрізняється лиш від способу оплати: 13 грн - ЛеоКарт, 15 грн - банківською карткою і 20 грн - готівкою.

Читайте також: Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на ранок 31 грудня.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW