Переосмислені колядки та сучасний фольк - які українські різдвяні пісні послухатиІз наближенням новорічних свят звідусіль починають лунати приблизно одні й ті самі пісні. Під них записують відео, проводять корпоративи тощо.

Якщо замислитись, то українська музика також багата красивими зимовими піснями. Це можуть бути як сучасні треки, так і автентичні фольклорні. Але це може бути фольк в сучасному аранжуванні.

Ми вирішили скласти для вас невеличкий прейліст саме з нової української музику. Почнемо з найновішого.

Юлія Юріна - Пісні на Різдво

Співачка випустила міні-альбом з чотирьох фольклорних різдвяних пісень. Дві з них у сучасному прочитанні, а дві звучать автентично. Якщо вам цікаво, як звучало українське Різдво - вам сюди. Усі чотири пісні можете знайти на каналі співачки.

Roxolana - Настрій колядувати

Roxolana записала цілий повноформатний альбом колядок разом із українськими зірками. Співачка працювала разом із Володимиром Дантесом, Kazka, Monatik, ведучим Женею Яновичем та іншими.

Karoon & Roksolaniya – Сидить Миколай (коляда)

Майже рік тому український електронний дует випустив власну інтерпретацію старовинної української колядної пісні “Сидить Миколай”. Вийшло дуже медитативно.

Grandma`s Smuzi - Щедрик (рок-версія)

Для тих, хто любить важку музику, цей кавер підійде ідеально.

"Коло раю" - "На Василя"

Тут вам пропонують зануритися в справжню містерію Різдва. В основі композиції традиційні українські щедрівки.

Ось як написано в описі проєкту:

“Різдвяні свята завжди несуть в собі особливий зміст - це історія про народження надії і світла навіть тоді, коли здається, що навколо панує темрява. І сьогодні як ніколи ми повинні пам`ятати, що навколо все ще є світло, яким ми можемо ділитися один з одним.

Кожне Різдво  - це ніби окремий шматок вічності. Якби окремий день, в якому збирається минуле,  теперішнє і майбутнє.  Різдво та коляда – це наш спосіб поєднувати часи, вийти в позачасся. 

Так зберігається нитка передачі поколінь, існування традицій та культури.

Україна сьогодні збирає свою історію.  Сьогодні ми – країна воїнів, і скільки би болю нам не завдали – для нас, які відповідають за сучасність, основне це зберегти наших дітей та зберегти нашу культуру. Якщо ми це зробимо - Україна вистоїть”

YAGODY - Дівонько

"Ой, у дівоньки" - це гуцульська колядка, яка була поширена в селах Пнів, Білозорина та Пасічна. Це магічне віншування на добру долю молодим дівчатам, яке виконували ровти (гурти в які об'єднувалися колядники). 

Svarog Light - Ой як же було ізпрежди віка 

Ще один заспокійливий медитативний трек. В основі - одна з найстаровинніших колядок у виконанні ансамблю Древо. Колядка ця бере свій початок ще з язичницьких часів, що прослідковується в її тексті.

Сподіваємося, щось із нашої добірки буде вам до душі. Нехай ваші святкові дні пройдуть тихо, спокійно і безпечно.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW