У Раді пропонують прирівняти корупцію до держзради, але з однією відмінністюКорупцію в Україні під час війни хочуть прирівняти до державної зради. Але підслідність таких злочинів планують залишити за антикорупційними органами, а не СБУ.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів голова Комітету Ради з питань правової політики Денис Маслов.

Маслов зазначив, що зареєстрував у Верховній раді законопроєкти, які зараз знаходяться на розгляді в правоохоронному комітеті. Вони передбачають зміни до Кримінального кодексу в частині корупційних правопорушень в сфері правосуддя.

Як пояснив нардеп, зміни стосуються не лише суддів, але й тих, хто пропонує і бере хабарі.

"Ми запропонували підвищити кримінальну відповідальність, в тому числі до максимального терміну - до п'ятнадцяти років позбавлення волі, особливо під час воєнного стану, під час війни. Тому я сприймаю і розділяю цю позицію, що під час війни корупційні правопорушення, які безпосередньо пов'язані з питаннями оборони чи з найважливішими державними питаннями, мають каратися максимально суворо", - пояснив Маслов.

За словами нардепа, попри те, що корупцію хочуть прирівняти до держзради, займатися розслідуванням цих злочинів все ж будуть антикорупційні органи, а не СБУ.

"Для мене головне - це зміст законопроєкту, його суспільна значущість. І ми в ньому пропонуємо прирівняти топ-корупцію в сферах оборони та основ державності до державної зради, бо де-факто це підрив держави. Щодо підслідності, ми не пропонуємо в законопроєкті міняти підслідність", - додав він.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW