ISW: РФ розгорнула на Донеччині батальйон, сформований з військовополонених українцівросія розгорнула батальйон, сформований з українських військовополонених.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє "Дзеркало тижня".

Там зазначили, що такі дії РФ порушують Женевську конвенцію про військовополонених.

Зокрема, 28 грудня, російські пропагандисти, які в РФ є державними ЗМІ, повідомили, що в бойових діях вперше взяли участь бійці батальйону «Богдан Хмельницький». Останній сформували сформований з українських військовополонених та підпорядкований формуванню «Каскад» «МВС «ДНР». Полонених росіяни відправили на ділянку фронту біля селища Урожайне на заході Донецької області.

За день до того росЗМІ повідомляли, що до батальйону завербували близько 70 українських військовополонених із виправних колоній у росії та відправив їх на навчання перед тим, як перекинути на захід Донецької області на початку листопада.

«ISW продовжує оцінювати, що використання українських військовополонених у батальйоні «Богдан Хмельницький» є ймовірним порушенням Женевської конвенції про військовополонених. Вона забороняє використання військовополонених у військовій діяльності на боці влади, яка їх захопила, і зазначає, що «жоден військовополонений не може бути в будь-який час відправлений або затриманий у місцях, де він може піддаватися впливу вогню в зоні бойових дій», і не повинен «бути використаний на роботах, які є нездоровими або небезпечними за характером», – додали в ISW.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW