Ціни на картоплю в Україні можуть стати рекордними: експерт розповів, чого очікувати даліВ Україні невпинно зростають ціни на картоплю, і найближчим часом ця тенденція, ймовірно, буде підтримуватися. З чим пов'язано стрімке зростання вартості "другого хлібу", розповів Микола Гордійчук, керівник компанії "Агріко Україна", пише today.ua.

За словами експерта, в цьому році аграрії зібрали досить хороший урожай картоплі, тож мають виручити непогані гроші. Одразу після збору вони намагалися збути якомога більше некондиційного овочу, щоб не доводилося витрачатись на його зберігання. Тому у вересні на ринках та магазинах середня ціна картоплі була у межах 4,50–5 гривень за кілограм.

Приблизно до кінця жовтня майже всю низькоякісну картоплю було розпродано. У зв'язку з цим ціни почали зростати. За три місяці картопля піднялась у ціні у 2,5 рази, і тепер найнижча ціна – 12-14 грн за кілограм.

"І я думаю, що це не межа. Ціна продовжить рости через морози. Гадаю, повториться минулорічна ситуація, яка мала місце з цибулею", - зазначив Гордійчук.

Тож українцям варто бути готовими до подальшого подорожчання популярного овочу. За словами керівника агрокомпанії, такі коливання характерні для ринку картоплі. Зазвичай рекордні ціни спостерігаються раз на 4-5 років.

Наступного сезону ціни на цей овоч навряд чи будуть високими, каже Гордійчук. Він пояснює це тим, що, намагаючись повторити високі цьогорічні прибутки, виробники картоплі відведуть під культуру більші площі. Якщо врожай буде більшим, то ціна, відповідно, буде меншою.

"Непогана ціна на картоплю поточного маркетингового року спонукатиме до того, що наступного сільгоспвиробники кинуться засаджувати свої поля "другим хлібом". Як правило, так роблять новачки", — сказав експерт.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW